Stal gotowa na inaugurację

2 mar 2017 Udostępnij

W pierwszym wiosennym meczu Stalowcy zagrają na wyjeździe w Kluczborku z tamtejszym MKS. To drużyna, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, zgromadziła dotychczas niewiele bo 12 punktów. Stal ma 8 punktów więcej i zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli.

Trener mielczan Zbigniew Smółka przestrzega przed dopisywaniem jego drużynie punktów jeszcze przed spotkaniem. – Jeżeli ktoś uważa, że do Kluczborka się jedzie i zabiera się punkty to się grubo myli. Nie sugerujemy się punktami, miejsce w tabeli. To bardzo dobry zespół, grający w piłkę. My tam jedziemy na wojnę, o ciężkie punkty walczyć. Dla nich to mecz o życie, o być albo nie być. Musimy mieć tego świadomość – komentuje Smółka.

 

Długi okres przygotowawczy w Mielcu już jest historią. Teraz wszystko jest podporządkowane ligowemu rywalowi. – Wierzę, że z Kluczborka wrócimy z trzema punktami. Nastawienie jest bardzo dobre, sporo analizujemy przeciwnika, treningi mamy podporządkowane pod pierwsze spotkanie  – przyznał obrońca mielczan Sebastian Zalepa.

 

Sytuacja kadrowa w mieleckiej drużynie jest dobra. – Mateusz Cholewiak i ja wróciliśmy do treningów, nie ma większych problemów zdrowotnych, czekamy na Michała Bierzało i Adriana Liberackiego, oni trochę więcej tego czasu potrzebują – komentuje Zalepa. – Dwóch podstawowych obrońców leczy ciężkie kontuzje z rundy jesiennej. Nie będziemy mieli Liberackiego i Bierzały. Kadry mamy na tyle szeroką by sobie poradzić – potwierdza te słowa Smółka.

 

Zimą w Mielcu zaroiło się od nowych twarzy, sobotą będzie dla wielu chwilą pierwszych odpowiedzi na pytania o ich możliwe role w drużynie. – Po czwartkowym treningu podejmiemy decyzję. Ja już w głowie dziesięciu zawodników mam. Waham się jeszcze nad jedną pozycją. Wielu zawodników dostało ode mnie już w grach kontrolnych zaufanie. Myślę, że drużyna wie co chcemy grać, jak chcemy grać – dodaje trener Stali Mielec.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.