Stadion ŁKS z nową nazwą

2 cze 2021 Udostępnij

W najbliższy piątek piłkarze ŁKS-u rozegrają mecz już na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla! Podczas środowej konferencji prasowej Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska w obecności Prezesa Zarządu ŁKS-u Tomasza Salskiego i Pawła Bliźniuka, przewodniczącego Komitetu Sterującego ds. Rozbudowy Stadionu, ogłosiła tę wiadomość podczas specjalnej konferencji prasowej.

Kilka dni temu, 24 maja, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska podpisała zarządzenie w sprawie nadania Stadionowi Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej 2 imienia Władysława Króla. Wykonanie zarządzenia prezydent miasta powierzyła Dyrektorowi Wydziału Sportu w Departamencie Rewitalizacji i Sportu Urzędu Miasta Łodzi.

 

– Wiem, że to bardzo ważna wiadomość dla wszystkich, którym bije serce po tej stronie naszego miasta. Teraz to szczególne dla Łodzi miejsce będzie miało szczególnego patrona, który pomimo wielu osiągnięć zawsze był skromnym człowiekiem. W związku z tym podjęłam zarządzenie, że stadion przy al. Unii 2 będzie nosił imię Władysława Króla, jednej z ikon klubu, patrona i swego rodzaju ideału dla piłkarzy – powiedziała Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, która w środę wraz z Pawłem Bliźniukiem, przewodniczącym Komitetu Sterującego ds. Rozbudowy Stadionu, w obecności Prezesa ŁKS-u Tomasza Salskiego, ogłosiła tę decyzję podczas konferencji prasowej zorganizowanej na stadionie ŁKS-u.

 

– Bardzo dziękuję Pani Prezydent za tak szybką reakcję i tę decyzję. Wszyscy znamy Władysława Króla jako sportowca, trenera i działacza, ale ważne jest także to, że ta postać zawsze łączyła i pokolenia, i ludzi. Co ważne, ten wniosek był życzeniem całej rodziny ŁKS. Wszyscy wspieraliśmy tę ideę – podkreślił prezes ŁKS Tomasz Salski i przy okazji konferencji prasowej zademonstrował niezwykłe pamiątki pochodzące z jego prywatnej kolekcji – okolicznościowy sygnet i zegarek kieszonkowy marki Omega. Oba ta cenne ełkaesiackie artefakty należały w przeszłości do Władysława Króla.

 

– Wielka radość i duma, że od kilku dni to już Stadion Miejski Króla. To ważne także dlatego, że jesteśmy w trakcie procesu inwestycyjnego i chcemy mieć zielonego światło na branding od strony trybuny południowej. Dziś już mamy “królewski stadion” – dodał Paweł Bliźniuk, przewodniczący Komitetu Sterującego ds. Rozbudowy Stadionu.

 

Dodajmy, że z prośbą nadania stadionowi imienia Władysława Króla wystąpił pod koniec kwietnia Zarząd ŁKS Łódź S.A. wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców ŁKS i Kołem Seniorów ŁKS, przy poparciu Komitetu Sterującego ds. Rozbudowy Stadionu. Pomysł nadania obiektowi przy al. Unii Lubelskiej 2 imienia słynnego ełkaesiaka wyżej wymienieni motywowali szczególnym miejscem, które Władysław Król, olimpijczyk, reprezentant Polski, znakomity przedwojenny piłkarz i hokeista a potem trener słynnej drużyny „Rycerzy Wiosny” zajmuje w historii łódzkiego i polskiego sportu.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.