Stadion ŁKS-u pięknieje na oczach kibiców

14 wrz 2021 Udostępnij

Kibice ŁKS-u z niecierpliwością oczekują ostatecznych informacji w sprawie rozbudowy stadionu. I dostali, z ich punktu, ważne informacje. Przebudowany obiekt będzie mógł pomieścić 18 029 kibiców. Z kolei napis "ŁKS Łódź" zostanie przeniesiony na przeciwległą trybunę niż obecna.

Obiekt przy Alei Unii Lubelskiej coraz bardziej przypomina sobą ostateczną wersję projektu. Ów projekt zakłada, że odbiór techniczny nastąpi w czerwcu 2022 roku. Już teraz jednak zostały zlikwidowane maszty oświetleniowe wzdłuż boiska. Zamiast nich zainstalowano nowoczesne oświetlenie na koronie stadionu.

 

- Wszystkie trybuny są gotowe, konstrukcja dachu również jest ukończona. Zostaje cała infrastruktura okołostadionowa. To tak jak z budową domu: można postawić mury, dach, ale żeby zamieszkać w takim domu trzeba go wykończyć - mówi Dariusz Lis, dyrektor ŁKS-u.

 

Wiadomo, że maksymalna pojemność trybun wyniesie 18 029. Akurat instalacja krzesełek była kluczową kwestią, trzeba bowiem było rozwiązać kwestię głównego napisu oraz odpowiedniego rozmieszczenia kolorystyki siedzisk, nawiązującej do barw dwukrotnego mistrza Polska.

 

- Bardzo zależało nam na tym, żeby napis "ŁKS Łódź" [ŁKS na górze, Łódź na gole] znalazł się na trybunie wschodniej ze względu na to, że przy okazji imprez sportowych to właśnie ona będzie najbardziej wyeksponowana medialnie. Oczywiście zachowaliśmy barwy klubowe. Na trybunie północnej, południowej oraz na łukach będzie układ biało-czerwono-biały, przy czym czerwone krzesełka pojawią się w charakterze pikseli, żeby nadać całości nowoczesnego sznytu - podkreśla Paweł Bliźniuk, radny sejmiku wojewódzkiego i członek Komitetu Sterującego ds. Rozbudowy Stadionu.

 

- Te prace i projekty, jeśli chodzi o układ napisu, trochę trwały. Problem jaki mieliśmy, to symetryczne rozmieszczenie całości z uwzględnieniem wyjść ewakuacyjnych. Wybraliśmy na tyle optymalne rozwiązanie, by stadion w całości wyglądał okazale - dodaje prezes Łódzkiego Klubu Sportowy Tomasz Salski. Rozmieszczenie krzesełek zostało skonsultowane z klubem, Stowarzyszeniem Kibiców ŁKS i Zarządem Inwestycji Miejskich.

 

Uściślając: kibice ŁKS-u będą mieli do dyspozycji cztery trybuny. W ich obrębie powstanie przestrzeń komercyjna, odpowiednie jej zagospodarowanie sprawi, że stadion będzie sam się utrzymywał. Chodzi o biurowiec, sklepy, usługi. Klub ma już zaaranżowany sklep. Na etapie projektowania jest muzeum.

 

- W trybunie północnej jest trzykondygnacyjny budynek przeznaczony pod biura. W trybunie wschodniej ciąg komercyjny - kilka metrów przestrzeni do wynajęcia na przykład dla sklepu wielkopowierzchniowego - wymienia Lis.

  

Można powiedzieć, że stadion wymaga ostatnich retuszy, a potem tylko czekanie na oficjalne zgody etc. - Od zakończenia prac do czasu odbioru technicznego jeszcze długa droga. Takie odbiory mogą trwać trzy miesiące. Przewidywany koniec prac to styczeń, luty. Kwestia odbiorów zatem to luty, marzec, kwiecień. Być może z początkiem maja stadion będzie oddany do użytku. Trzymajmy się jednak umownej daty, czyli koniec czerwca - dodaje dyrektor ŁKS-u.

 

Najważniejsza, że wszystko idzie zgodnie z planem. W najbliższym czasie powinien zakończyć się montaż krzesełek. - Po zakończeniu tej operacji, przełożeniu oświetlenia oraz zakończenia prac na zewnątrz, stadion przybierze wersję docelową. Będzie odpowiadał ostatecznej wersji - zaznacza Bliźniuk.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.