Staż trenerski w Miedzi bez barier

25 maj 2017 Udostępnij

Niepełnosprawny trener drużyny LZS Nowy Kościół odbył staż trenerski w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Mateusz Stolarczyk, który na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, obserwował treningi zarówno najmłodszych drużyn dziecięcych, jak i seniorów Miedzi pokazując, że futbol pomaga w przełamywaniu barier.

Niepełnosprawny trener drużyny LZS Nowy Kościół odbył staż trenerski w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Mateusz Stolarczyk, który na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, obserwował treningi zarówno najmłodszych drużyn dziecięcych, jak i seniorów Miedzi pokazując, że futbol pomaga w przełamywaniu barier.

Mateusz Stolarczyk to niepełnosprawny trener zespołu LZS Nowy Kościół, który jest w trakcie kursu trenerskiego UEFA C. Do ukończenia kursu musi zaliczyć staż trenerski w jednym z klubów piłkarskich. Mateusz na miejsce stażu wybrał legnicką Miedź, która zawsze chętnie pomaga osobom niepełnosprawnym. Nasz stażysta na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim i udowadnia, że futbol pomaga w przełamywaniu barier.

 

– Aktualnie pracuję z seniorami zespołu LZS Nowy Kościół. W mojej sytuacji łatwiej jest prowadzić drużynę seniorów, ponieważ zawodnikom wystarczy wytłumaczyć pewne kwestie, które oni sami zrealizują w czasie zajęć. Myślę, że byłoby mi o wiele trudniej pracować z dziećmi, którym wszystko trzeba pokazać – wyjaśnia Mateusz.

 

Podczas wszystkich zajęć treningowych w Miedzi Mateuszowi towarzyszył jego ojciec, który wspiera go w jego futbolowej pasji. Obaj mieli możliwość obserwacji treningów prowadzonych w drużynach dziecięcych i młodzieżowych, a także w 3-ligowej Miedzi II Legnica. Mateusz przyznał, że podczas obserwacji treningów nauczył się wielu nowych rzeczy, które w przyszłości spróbuje wykorzystać w swojej pracy.

 

– Uważam, że szkolenie w Akademii Piłkarskiej Miedzi stoi na wysokim poziomie. Zauważyłem, że w czasie zajęć bardzo duży nacisk stawiany jest na technikę indywidualną i to już w grupach dziecięcych. Trening były ciekawe, a trenerzy podchodzili do swoich obowiązków ze starannością i zaangażowaniem. Zawsze też służyli mi pomocą i wyjaśniali, dlaczego dobierali takie właśnie środki treningowe i jaki efekt chcą poprzez to osiągnąć. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem odbyć staż trenerski właśnie w Miedzi – mówi Mateusz.

 

Akademia Piłkarska Miedzi Legnica jest otwarta na współpracę z trenerami, którzy chcieliby odbyć staż w jej strukturach. Miedź wspiera młodych kandydatów na trenerów, którzy w Legnicy mają możliwość uczestniczenia w zajęciach szkoleniowych i zdobycia cennych doświadczeń praktycznych przed przystąpieniem do egzaminu trenerskiego. Nasz klub wspiera także osoby niepełnosprawne i współpracuje z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica, który zrzesza niepełnosprawnych fanów Miedzi i pomaga m.in. w dystrybucji biletów oraz organizacji wyjazdów na mecze.

 

">

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.