Spotkanie Wisła Business Club na otwarciu Stadionowej

6 gru 2023 Udostępnij

5 grudnia, czyli niewiele ponad trzy miesiące po tym historycznym wydarzeniu, miasto Płock zyskało kolejne miejsce, które zgodnie z zapowiedziami, ma stać się gratką nie tylko dla miłośników sportu, ale też dobrego smaku. Stadionowa Restaurant & Sports Bar, zlokalizowana na I piętrze stadionu przy ul. Łukasiewicza 34, od teraz swym sportowym charakterem i przytulnym wystrojem będzie umilała czas podczas spotkań Wisła Business Club, domowych meczów Wisły Płock, a także każdego innego dnia tygodnia.

"Otwarcie „Stadionowej”, jak przystało na godne przywitanie się z publicznością, z pewnością nie należało do kategorii zwyczajnych. I z nieskrywaną radością dodamy, że my, jako klub Wisła Płock S.A., dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę. Pierwsze w sezonie piłkarskim 2023/2024 spotkanie sponsorów i partnerów klubu, tworzących Wisła Business Club, zostało bowiem połączone z otwarciem tejże restauracji. Temu wszystkiemu towarzyszyła też wystawa, przypominająca postępy prac na stadionie przy ul.  Łukasiewicza 34, a jednocześnie upamiętniająca patrona płockiego obiektu – trenera wszech czasów Kazimierza Górskiego" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubowym.

W zaplanowanym na 5 grudnia na godzinę 18:00 wydarzeniu udział wzięło wiele znamienitych osobistości, że nie sposób wymienić tutaj wszystkich, ale należy podkreślić obecność prezydenta miasta Płocka - Andrzeja Nowakowskiego, byłego selekcjonera reprezentacji Polski, współpracownika Kazimierza Górskiego, w pewnym okresie prezesa i wiceprezesa Wisły Płock S.A. – Andrzeja Strejlaua, prezesa Sekcji Piłki Ręcznej Wisły Płock – Artura Stanowskiego czy najlepszego na świecie sędziego piłkarskiego – Szymon Marciniaka.

Pierwsza, krótka część uroczystości odbyła się w strefie Silver VIP ORLEN Stadionu. Zaczęło się od oficjalnego powitania, po którym doszło do przecięcia wstęgi w drzwiach wejściowych oraz poświęcenia restauracji. Następnie zaproszeni udali się na swoje miejsca przy akompaniamencie kwartetu saksofonowego z Państwowej Szkoły Muzycznej, a po chwili na scenie pojawili się gospodarze imprezy Pani Joanna Kunka, pełnomocnik zarządu spółki Food Sport - właściciela restauracji oraz Piotr Sadczuk, prezes Wisły Płock S.A, którzy wprowadzili zgromadzonych do kolejnego etapu uroczystości. W tym momencie głos zabrali również wspominani już goście honorowi (prezydent Nowakowski, trener Strejlau, prezes Stanowski i sędzia Marciniak, którzy przekazał na ręce prezesa Sadczuka dwie swoje koszulki sędziowskie z finałów Ligi Mistrzów 2022/2023 Manchester City - Inter Mediolan oraz Mistrzostw Świata 2022 Argentyna - Francja), a po ostatnim wystąpieniu przyszła pora na prezentację krótkiego filmu o historii Wisły Płock i jej starego-nowego domu.

Koniec części oficjalnej przypadł natomiast na podziękowania za przybycie oraz zaproszenie na poczęstunek i zwiedzanie wystawy, o którą z wielką starannością zadbali klubowy działacz Maciej Wiącek oraz legendarny fotograf płockiej piłki Jan Waćkowski, bez którego bogatego archiwum zdjęć zorganizowanie pokazu byłoby szalenie trudne, a być może nawet niemożliwe. Warto dodać, że wystawę będzie można podziwiać do końca 2023 roku w godzinach pracy restauracji (od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00-22:00 i w niedzielę w godz. 12:00-20:00) oraz oczywiście podczas naszych grudniowych meczów w 18. i 19. kolejce Fortuna 1. Ligi z Podbeskidziem Bielsko-Biała (sobota 9 grudnia godz. 15:00) i z Zagłębiem Sosnowiec (piątek 15 grudnia godz. 20:30).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.