Spotkanie beniaminków

19 sie 2017 Udostępnij

W Niepołomicach spotka się dwóch beniaminków. W poprzednim sezonie, jeszcze w 2. lidze w spotkaniach między Odrą, a Puszczą dwa razy padł remis 1:1

Po dwóch zwycięstwach – z Górnikiem Łęczna i Pogonią Siedlce – dobre humory w Opolu zmąciła ubiegłotygodniowa porażka (2:4) z Miedzią Legnica.

 

– Po widowiskowym meczu, z dużą liczbą bramek, kibiców, telewizyjnych kamer, po swobodnej grze zwłaszcza w drugiej połowie, zeszliśmy na ziemię i twardo po niej stąpając analizujemy błędy, przyczyny porażki. Jednoznacznie trzeba stwierdzić, że na taką ułańską fantazję już nie możemy sobie pozwolić. Musimy być bardziej odpowiedzialni taktycznie, bo to dotąd przynosiło nam punkty. Trzeba „wrócić do bazy”. Tydzień poświęciliśmy na ciężką pracę i skrupulatne przygotowanie do wyjazdu do Niepołomic – mówi Mirosław Smyła, trener Odry.

 

Puszcza – podobnie jak Odra – też jest beniaminkiem i też zgromadziła dotąd 6 punktów. Pokonała Chojniczankę (2:0), nie sprostała Rakowowi Częstochowa (2:3), a przed tygodniem wywiozła pełną pulę z Katowic (2:1).

 

– Byliśmy ze sztabem na tym meczu i widzieliśmy na żywo bardzo mądrą grę Puszczy. Zachowała zimną krew, wyczekała na swój moment, mimo utraty bramki dążyła do celu. Dopięła swego, bo trafiła dwa razy i zdobyła trzy punkty na wyjeździe, które mają dużą wartość – tym bardziej na terenie GKS-u. Drużyna jest prowadzona od dłuższego czasu przez trenera Tułacza i to widoczne gołym okiem. Schematy, model gry… Takich rywali łatwiej się analizuje, bo mają swój styl, ale analiza a życie to dwie różne bajki – przyznaje trener Smyła.

 

W poprzednim sezonie w starciach niepołomicko-opolskich dwukrotnie padł remis 1:1. I dwukrotnie nie brakowało emocji, bo wynik zmieniał się w końcówkach. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą gola wynosi 1.64. Z mieszanymi uczuciami wspomina je z pewnością Michał Czarny. Stoper Puszczy jesienią strzelił gola samobójczego – wyrównał w 90. minucie z rzutu karnego Piotr Stawarczyk – z kolei wiosną w Opolu trafił już do właściwej siatki. I… zespół z Małopolski również wtedy uratował punkt w 90. minucie. Prowadzenie Odrze dał wtedy kilka minut wcześniej (86.) Łukasz Staroń. Kurs w Fortunie, że pierwsza bramka padnie po 76. minucie wynosi 12.5.  ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.