Sobota w F1L: Wysokie zwycięstwa Resovii i Stali

8 kwi 2023 Udostępnij

Sobota w Fortuna 1 Lidze przyniosła nam wysokie zwycięstwa Apklanu Resovii Rzeszów oraz Stali Rzeszów. Puszcza Niepołomice przerwała serię zwycięstw Wisły Kraków, a Arka Gdynia zremisowała z GKS-em Tychy.

Skra Częstochowa - Apklan Resovia Rzeszów 0:5 (0:2)

Bramki: Jan Flak 1' (s), Marek Mróz 15', Maciej Górski 64', Marek Mróz 65', Jakub Sylvestr 75'

Mocny początek w wykonaniu piłkarzy Apklanu Resovii Rzeszów przyniósł dwie bramki. Pierwszą już w 27 sekundzie meczu. Piłkę do własnej bramki skierował Jan Flak. Kolejne trafienie dołożył Marek Mróz w 15. minucie spotkania w Bełchatowie. Druga część gry przyniosła następne dwie bramki dla gości. Najpierw na listę strzelców wpisał się Maciej Górski, a na 4:0 podwyższył ponownie Marek Mróz. Piątą bramkę w 75. minucie meczu strzelił Jakub Sylvestr, wykańczając do pustej bramki akcję Bartłomiej Eizenchart.

SKRÓT MECZU OBEJRZYSZ TUTAJ

GKS Tychy - Arka Gdynia 2:2 (0:1)

Bramki: Krzysztof Wołkowicz 60', Krzysztof Wołkowicz 90' (k) - Karol Czubak 14', Karol Czubak 90'

Wynik spotkania w 14. minucie meczu otworzył Karol Czubak, pokonując Konrada Jałochę płaskim strzałem z okolic jedenastego metra. Wyrównanie gospodarzom dał w 60. minucie Krzysztof Wołkowicz. Fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Arki Gdynia. Gospodarze od 78 minuty meczu musieli grać w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Mateusza Radeckiego. Prowadzenie gościom dał w 94. minucie Karol Czubak, a wyrównał kilka minut później z rzutu karnego Krzysztof Wołkowicz. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a czerwoną kartką w ostatniej minucie meczu został ukarany Markus da Silva.

Puszcza Niepołomice - Wisła Kraków (2:0)

Bramki: Michał Koj 24', Rok Kidric 45' (k) - Boris Moltenis 52'

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24. minucie meczu dzięki bramce strzelonej głową przez Michała Koja. Rzut karny na gola zamienił pod koniec pierwszej połowy Rok Kidric, podwyższając prowadzenie Puszczy Niepołomice. Bramkę kontaktową w 52. minucie spotkania zdobył Boris Moltenis zmieniając tor lotu piłki uderzonej sprzed szesnastki. Wiślacy nie zdołali wyrównać i trzy punkty zostały w Niepołomicach.

Stal Rzeszów - Zagłębie Sosnowiec 6:0 (2:0)

Bramki: Bartosz Wolski 23', Krzysztof Danielewski 45', Andreja Prokic 62', Bartłomiej Poczobut 71', Kacper Sadłocha 83', Pawel Oleksy 90'

W 23. minucie meczu pierwszą bramkę dla Stali Rzeszów zdobył Bartosz Wolski. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Dawida Jończego. Podwyższył tuż przed przerwą Krzysztof Danielewicz. Po 62 minutach meczu Stal Rzeszów prowadził już 3:0 po strzale Andrei Prokicia, a kolejne trafienia dołożyli Bartłomiej Poczobut, Kacper Sadłocha i Pawel Oleksy, ustalając wynik meczu na 6:0!