Sobota w F1L: Wysokie wygrane gospodarzy

29 sie 2020 Udostępnij

Radomiak Radom wygrał wysoko z Widzewem Łódź. Ze zwycięstwa cieszyli się także gracze Miedzi Legnica, Apklan Resovii i Bruk-Bet Termaliki. Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie GKS Tychy - Stomil Olsztyn.

Radomiak Radom - Widzew Łódź 4:1 (0:1)
Bramki: Karol Angielski 46', Karol Podliński 50', Leandro 73', Miłosz Kozak 90' - Marcin Robak 4'

Widzew Łódź bardzo dobrze rozpoczął mecz w Pruszkowie i już w 4. minucie prowadził po trafieniu Marcina Robaka. Goście kontrolowali pierwszą część gry i wyprowadzali groźne akcje, jednak brakowało im finalizacji. Radomiak obudził się po przerwie. Karol Angielski wszedł na boisko w przerwie i kilkanaście sekund później wyrównał wynik spotkania. Później było już 2:1, bo Karol Podliński w pojedynku główkowym okazał się lepszy od Kosakiewicza. Trzeba jednak przyznać, że przy obu sytuacjach w bramce Widzewa nie pomógł Wojciech Pawłowski. W 73. minucie Leandro wykorzystał kontrę swojego zespołu, a wynik meczu ustalił w ostatnich sekundach Miłosz Kozak. Radomiak odmienił losy spotkania i z pewnością w Radomiu kibice mają powody do zadowolenia.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 3:1 (3:0)
Bramki: Kamil Zapolnik 10', 45', Nemanja Mijusković 40' - Kamil Ogorzały 90'

Dobrze ułożyło się spotkanie dla gospodarzy w Legnicy. Nowy nabytek, Kamil Zapolnik otworzył wynik spotkania w 10. minucie, kiedy to Joan Roman ograł bramkarza i wyłożył piłkę niemal do pustej bramki. Joan Roman miał także drugą asystę - przy trafieniu Mijuskovicia, kiedy zagrał wprost na jego głowę. Trzeci gol padł jeszcze przed przerwą, a jego autorem ponownie był Zapolnik, który tym razem precyzyjnym strzałem pokonał golkipera. Goście byli w stanie odpowiedzieć tylko honorowym trafieniem w ostatnich sekundach spotkania.

Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 3:0 (1:0)
Bramki: Paweł Sasin 38', Bartosz Śpiączka 60', Michał Goliński 67'

Problemów w swoim meczu nie miał beniaminek z Łęcznej. Gospodarze na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, ale cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku. Po przerwie Górnikowi udało się zdobyć jeszcze dwie bramki i dzięki temu zanotował pierwszą wygraną w nowym sezonie. GKS nie był w stanie stworzyć niemal żadnego zagrożenia i w Bełchatowie z pewnością sporo pracy przed kolejnymi meczami.

Puszcza Niepołomice - Apklan Resovia 0:3 (0:1)
Bramki: Dawid Kubowicz 25’ (k), Sebastian Zalepa 47’, Karol Twardowski 90’

To była udana inauguracja dla beniaminka z Rzeszowa. Resovia w 25. minucie w Niepołomicach prowadziła 1:0 po golu Dawida Kubowicza z rzutu karnego. Wydaje się, że decydujące było trafienie tuż po przerwie Sebastiana Zalepy, który podwyższył na 2:0 i Puszczy trudno było myśleć o korzystnym rezultacie. W 90. minucie wynik ustalił Karol Twardowski. Taki wynik można uznać za sensację, w szczególności, że Puszcza w ostatnich meczach sezonu 2019/2020 spisywała się naprawdę dobrze.

GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:0

Z remisu bardziej zadowoleni mogą być goście, którzy w tym meczu nie oddali... żadnego celnego strzału. Z kolei w bramce Stomilu bardzo dobrze spisywał się Vjaceslavs Kudrjavcevs, który nie dał się pokonać ani razu. To jak na razie jedyne spotkanie 1. kolejki Fortuna 1 Ligi, które zakończyło się bez żadnego gola.

Bruk-Bet Termalica - Zagłębie Sosnowiec 1:0
Bramka: Roman Gergel 51'

W Niecieczy w pierwszej połowie gole nie padły, ale kibice oglądali naprawdę dobre spotkanie. Misak w 28. minucie trafił w słupek, ale goście nie byli dłużni i próbowali odgryźć się rywalowi. To jednak "Słoniki" zdobyły w 51. minucie jedyną bramkę w tym spotkaniu, kiedy do siatki trafił Roman Gergel. W końcówce spotkania musiał interweniował kilka razy Tomasz Loska, jednak Zagłębie nie znalazło na niego sposobu i musiało pogodzić się z porażką.