Sobota w F1L: Wygrane Korony i Zagłębia

3 paź 2020 Udostępnij

W sobotę trzy punkty do swojego dorobku dopisały drużyny Korony Kielce i Zagłębia Sosnowiec. W dramatycznych okolicznościach jeden punkt w starciu z Chrobrym Głogów wyszarpali zawodnicy Miedzi Legnica.

GKS Tychy - Korona Kielce 0:1 (0:1)
Bramka: Emile Thiakane 8'

Goście objęli prowadzenie już w 8. minucie. Jacek Podgórski mocno dorzucił w pole karne, piłka otarła się jeszcze o głowę jednego ze stoperów i trafiła w... twarz Thiakane, który pokonał golkipera GKS. To właśnie Emile Thiakane był najbardziej aktywny wśród zawodników Korony. Gospodarze szukali swojej szansy przede wszystkim ze stałych fragmentów gry, ale brakowało im strzałów na bramkę. Sytuacja skomplikowała się w 66. minucie, kiedy Łukasz Sołowiej otrzymał czerwoną kartkę. Wynik meczu już się nie zmienił i Korona wygrała pierwszy wyjazdowy mecz w Fortuna 1 Lidze.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Grudziński 20', Mateusz Szwed 45', Goncalo Gregorio 67'

Nadal bardzo duże problemy mają piłkarze Sandecji. Druzyna z Nowego Sącza w Sosnowcu straciła aż trzy gole, a nie była w stanie strzelić żadnego. Dzięki tej wygranej drużyna z Sosnowca oddaliła się od dołu ligowej tabeli, a Sandecja znajduje się dalej na ostatnim miejscu z zerowym dorobkiem punktowym.

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 2:2 (1:2)
Bramki: Kamil Zapolnik 45' (k), Mateusz Hewelt 90' - Maksymilian Banaszewski 14', Mikołaj Lebedyński 34'

Chrobry Głogów bardzo szybko objął prowadzenie, bo już w 14. minucie na listę strzelców wpisał się Maksymilian Banaszewski. W 35. minucie było już 2:0, kiedy to Mikołaj Lebedyński strzałem głową podwyższył wynik. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Faulowany w polu karnym był Kamil Zapolnik i to on wykorzystał jedenastkę. Miedź starała się wyrównać i ostatecznie udało jej się to w dramatycznych okolicznościach, kiedy w ostatniej akcji meczu gola zdobył bramkarz gospodarzy Mateusz Hewelt.