Sobota w F1L: Wygrane Korony, Bruk-Betu i GKS Bełchatów

5 wrz 2020 Udostępnij

W sobotę 3 punkty na swoje konto przypisały Korona Kielce, Bruk-Bet Termalica i GKS Bełchatów.

Korona Kielce - GKS Jastrzębie 3:2 (2:1)
Bramki: Jacek Kiełb 2', Paweł Łysiak 21', Emile Thiakane 89' (k) - Daniel Rumin 27', Marek Mróz 82'

 

Korona na prowadzenie wyszła już w 2. minucie, kiedy Jacek Podgórski wrzucił piłkę wprost na głowę Jacka Kiełba. W 21. minucie gospodarze przeprowadzili szybką kontrę. Znowu podawał Podgórski, a tym razem piłkę do bramki wpakował Paweł Łysiak. GKS zdobył gola kontaktowego w 27. minucie, kiedy Daniel Rumin otrzymał futbolówkę na 5 metrze i pokonał golkipera Korony. W drugiej połowie obie drużyny szukały kolejnych trafień, a te przyszły dopiero w końcówce. Najpierw wyrównał Marek Mróz, ale wynik ustalił z rzutu karnego Emile Thiakane. Korona wygrała pierwszy mecz w tym sezonie, a goście przegrali drugi raz z rzędu. 

 

Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica 0:1 (0:0)
Bramka: Artem Putiwcew 61' 

 

Sandecja od wielu spotkań ma problem podczas spotkań z Bruk-Betem. Tym razem gospodarze nie zdołali nawet zremisować. W 61. minucie Artem Putiwcew dał prowadzenie "Słonikom", a Sandecja mogła wyrównać pod koniec, jednak Adrian Danek w wybornej sytuacji nie trafił nawet w światło bramki. Gospodarze w sobotę oddali tylko jedno celne uderzenie, więc trudno było im o korzystny rezultat. Bruk-Bet wygrał drugi mecz z rzędu, a Sandecja drugi mecz z rzędu przegrała. 

 

GKS Bełchatów - Miedź Legnica 1:0 (0:0)
Bramka: Łukasz Wroński 55'

 

Miedź mogła bardzo dobrze rozpocząć spotkanie, jednak w 6. minucie strzał Romana zatrzymał się na słupku. Dużo pracy miał bramkarz gospodarzy, jednak goście ostatecznie nie znaleźli na niego sposobu. GKS z kolei wykorzystał jeden ze swoich szybkich ataków, kiedy to na listę strzelców wpisał się Łukasz Wroński. W końcowce bełchatowianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie wynik meczu już sie nie zmienił. 

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.