Sobota w F1L: W Katowicach bez niespodzianki

9 mar 2019 Udostępnij

Sandecja Nowy Sącz nie zdołała się przybliżyć do drugiego ŁKS-u Łódź. Raków Częstochowa pewnym krokiem zmierza po awans, a sytuacja GKS Katowice i Garbarni Kraków wciąż jest trudna.

Bytovia Bytów - Puszcza Niepołomice 0:0

 

W Bytowie obie drużyny miały swoje sytuacje na zdobycie bramki. W pierwszej połowie gospodarze byli blisko strzelenia gola, jednak futbolówka odbiła się od murawy w taki sposób, że nie wpadła do bramki. Po przerwie z kolei to Puszcza była blisko gola, ale piłka zatrzymała się na słupku. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:0

 

Tydzień temu Stomil Olsztyn wygrał z GKS-em Tychy, a w sobotę urwał punkty Sandecji Nowy Sącz. Tym razem drużyna z Olsztyna bezbramkowo zremisowała z podopiecznymi Tomasza Kafarskiego. Podobnie, jak w Bytowie, obie drużyny stworzyły sobie sytuacje, ale brakowało skuteczności.

  

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Garbarnia Kraków - GKS Tychy 1:3 (0:1)
Bramki: Sebastian Steblecki 88' (s) - Maciej Mańka 11', Mateusz Piątkowski 65' (k), Omar Monterde 67'

 

Marząca o utrzymaniu Garbarnia z pewnością nie tak wyobrażała sobie spotkanie z GKS-em Tychy. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza byli bardzo skuteczni pod bramką gospodarzy i podobnie jak jesienią pewnie pokonali drużynę z Krakowa. Garbarnia z kolei oddawała bardzo dużo strzałów, jednak większość z nich była niecelna.

 

>>> Bramki <<<

  

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾ 

GKS Katowice - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
Bramki: Tomas Petrasek 36', Sebastian Musiolik 82', 90'

 

W sobotę trudne zadanie mieli również zawodnicy GKS-u Katowice, którzy mierzyli się z liderem Rakowem Częstochowa. Gospodarze na początku meczu byli blisko objęcia prowadzenia po rykoszecie jednego ze stoperów gości, jednak piłka minęła słupek. Lider Fortuna 1 Ligi na prowadzenie wyszedł za sprawą trafienia autorstwa Tomasa Petraska. Po przerwie GKS mógł wyrównać, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę. W końcówce gospodarze grali w osłabieniu, co wykorzystali gracze Marka Papszuna i zdobyli jeszcze dwie bramki.

 

>>> Skrót spotkania GKS Katowice - Raków Częstochowa <<<

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾ 

Chrobry Głogów - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Pestka 55' 

 

Cenną wygraną odnieśli zawodnicy Chrobrego Głogów. W 55. minucie trafienie na wagę trzech punktów zdobył Kamil Pestka. Tym samym zawodnicy Grzegorza Nicińskiego "złapali tlen" i oddalili się od strefy spadkowej.

 

>>> Bramka <<<

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Bruk-Bet Termalica - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Wlazło 12' 

 

Dobrze 2019 rok na własnym stadionie rozpoczęli zawodnicy Bruk-Bet Termaliki. Do Niecieczy przyjechały Wigry Suwałki, które przed tygodniem wygrały z GKS-em Katowice. Podopieczni Marcina Kaczmarka na prowadzenie wyszli już w 12. minucie za sprawą Piotra Wlazło, który wykorzystał rzut karny. Bruk-Bet mógł podwyższyć prowadzenie w drugiej połowie, lecz ostatecznie mecz zakończył się jednobramkową wygraną. 

 

>>> Bramka  <<<

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.