Sobota w F1L: szalona końcówka w Krakowie

25 lis 2023 Udostępnij
1liga.org

W drugim dniu meczowym Stal Rzeszów pokonała 3:0 Górnik Łęczna, a Wisła Kraków w doliczonym czasie zapewniła sobie komplet punktów. W Lublinie Motor pokonał Resovię 3:2.

Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 3:0 (0:0)
Bramki:
Maciej Gostomski (s) 49', Karol Łysiak 70', Adler (k) 90'

Stal prowadziła w Rzeszowie od 49. minuty meczu. Piłka uderzona przez Patryka Warczaka odbiła się od stopy Macieja Gostomskiego i wpadła do bramki. Podwyższył w 70. minucie pięknym strzałem zza pola karnego Karol Łysiak. W końcówce spotkania czerwoną kartką został ukarany bramkarz Górnika Łęczna, a rzut karny na gola zamienił Adler.

Wisła Kraków - GKS Katowice 3:2 (1:0)
Bramki:
Roman Goku 4', Patryk Gogół 90', Baena Perez A. 90', - Sebastian Bergier 57', Mateusz Mak 63'

Strzelanie rozpoczął już w 4. minucie Goku, wykorzystując odbitą piłkę od Szymona Sobczaka. GKS Katowice czekał na wyrównanie aż do 57. minuty meczu. Sebastian Bergier pokonał bramkarza Wisły i zdobył swoją szóstą bramkę w tym sezonie. Prowadzenie gościom dał Mateusz Mak, który uderzeniem z powietrza skierował piłkę do bramki. Wszystko wskazywało, że to podopieczni Rafała Góraka zgarną komplet punktów, lecz końcówka spotkania należała do piłkarzy z Krakowa. Najpierw na listę strzelców wpisał się Patryk Gogół, a następnie Angel Baena.

Motor Lublin - Resovia Rzeszów 3:2 (2:1)
Bramki:
Piotr Ceglarz 26', Sebastian Rudol 41', Piotr Ceglarz  (k) 72', - Adrian Łyszczarz 7', Kelechukwu Ibe-Torti 62'

W 7. minucie Adrian Łyszczarz wpisał się na listę strzelców. Wyrównał Piotr Ceglarz kilkanaście minut później. Gola na 2:1 dla Motoru zdobył Sebastian Rudol. Ponownie kilka minut później goście zdołali wyrównać. W 62. minucie Kelechukwu Ibe-Torti wykończył dośrodkowanie, pakując piłkę do siatki z kilku metrów. Pod koniec spotkania ponownie bramkę zdobył Piotr Ceglarz, który wykorzystał jedenastkę.