Sobota w F1L: Podbeskidzie i Warta bez straty punktów

6 cze 2020 Udostępnij

Podbeskidzie Bielsko-Biała i Warta Poznań nie odpuszczają. Dwie czołowe drużyny Fortuna 1 Ligi wygrały w sobotę swoje spotkania i zwiększyły przewagę nad trzecią Stalą Mielec, która w piątek zremisowała z Puszczą Niepołomice.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bruk-Bet Termalica 1:0 (1:0)
Bramka: Marko Roginić 30'

Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy w każdym aspekcie. Podbeskidzie atakowało niemal przez 45 minut. Bardzo dobrze w środku pola spisywał się Rafał Figiel, a aktywni byli Marko Roginić, Michał Rzuchowski, czy Łukasz Sierpina. W 30. minucie Rzuchowski po dośrodkowaniu w pole karne zgrał piłkę piętką do Roginicia, a ten huknął jak z armaty i umieścił futbolówkę w bramce. W drugiej połowie trener Mariusz Lewandowski zmienił taktykę i Bruk-Bet zaczął częściej gościć na połowie rywali. Im bliżej końca meczu tym bardziej wydawało się, że goście zdołają wyrównać, jednak ostatecznie Martin Polacek zachował czyste konto.

Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
Bramki: Jakub Apolinarski 62', Tomasz Boczek 75'

Warta Poznań długo musiala czekać na skruszenie muru obronnego Olimpii Grudziądz. W pierwszej połowie gospodarze największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach, ale wówczas goście nie popełniali żadnych błędów. W 62. minucie Warta przeprowadziła składną akcję, którą wykończył Jakub Apolinarski. 13 minut później było już 2:0, a gola zdobył Tomasz Boczek, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wynik meczu już sie nie zmienił i Warta mogła cieszyć się z kolejnej wygranej.