Sobota w F1L: Motor zatrzymuje Lechię

16 gru 2023 Udostępnij
1liga.org

GKS Katowice wysoko pokonał Chrobrego Głogów. W drugim spotkaniu pomiędzy Arką, a Górnikiem padł bezbramkowy remis. Wieczorem Motor zatrzymał Lechię Gdańsk.

Chrobry Głogów 1:4 (1:2)
Bramki:
Mikołaj Lebedyński (k) 43' - Antoni Kozubal 15', Oskar Repka 45', Arkadiusz Jędrych 49', Antoni Kozubal 53'

Prowadzenie gościom w 15. minucie meczu dał Antoni Kozubal. Wyrównał z rzutu karnego Mikołaj Lebedyński. Kilka minut późnej ponownie na prowadzenie wyszli piłkarze GKS-u Katowice po bramce Oskara Repki, który wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Tuż po przerwie podwyższył Arkadiusz Jędrych, a w 53. minucie czwartą bramkę dla piłkarzy z Katowic zdobył ponownie Antoni Kozubal.

Arka Gdynia - Górnik Łęczna 0:0

Arka Gdynia kilkukrotnie stworzyła sobie okazję do strzelenia bramki w pierwszej połowie. Dobrze dysponowany w tym meczu był Maciej Gostomski i to on uchronił Górnik Łęczna przed stratą gola. Najgroźniejszą sytuację miał po przerwie Kacper Skóra, ale i w tej sytuacji musiał uznać wyższość bramkarza gości.

Motor Lublin - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramki:
 Michał Król 68'

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie okazję do strzelenia bramki, lecz na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 0:0. Motorowi prowadzenie dał w 68. minucie Michał Król. Wykończył fenomenalnie rozegrany rzut z auto. Wpakował przedłużoną przez Arkadiusza Najemskiego piłkę do bramki z okolic piątego metra ustalając wynik meczu.