Sobota w F1L: Znicz Pruszków z kolejnym zwycięstwem

9 gru 2023 Udostępnij
1liga.org

W sobotnich spotkaniach 18. kolejki Fortuna 1 Ligi dwa mecze wygrali gospodarze. W trzecim spotkaniu goście pokazali charakter.

Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
Bramki
: Fabian Hiszpański 45+1', Łukasz Sekulski 54' - Lionel Abate Etoundi 58'

Pierwsze minuty spotkania zdawały się być po stronie gospodarzy. Jednak żadnej z drużyn nie udawało się zagrozić bramce rywali. W doliczonym czasie pierwszej połowy po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce umieścił Hiszpański. W drugiej połowie emocji było zdecydowanie więcej. Już w 54. minucie po uderzeniu z woleja Szymańskiego, lot piłki główką przeciął Łukasz Sekulski, a ta precyzyjnie powędrowała do siatki. Na bramkę kontaktową nie musieliśmy długo czekać. W 58. minucie Abate pokonał Gradeckiego. Niestety goście nie doprowadzili do remisu. Mecz zakończył się wygraną Wisły Płock.

Lechia Gdańsk - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)
Bramki:
Tomas Bobcek 41'

Mecz w Gdańsku został przerwany w 27. minucie. Kibice odpalili fajerwerki przez które widoczność na boisku była zerowa. Piłkarze zeszli do szatni przy wyniku 0:0. Mecz został wznowiony po około 20. minutach. Gospodarze próbowali pokazać, że nie zamierzają oddać trzech punktów przeciwnikom. W 41. minucie Bobcek po dobitce umieścił piłkę w bramce. Po przerwie Lechia nadal próbowała tworzyć okazje, by podwyższyć swoje prowadzenie, jednak żadna z nich nie była skuteczna. W spotkaniu padła tylko jedna bramka.

Resovia Rzeszów - Znicz Pruszków 1:2 (0:0)
Bramki:
 Marcin Urynowicz 59' - Krystian Tabara 54', Tymon Proczek 90+3'

Pierwsza połowa spotkania przebiegła bezbramkowo. Piłkarze obu drużyn wyszli bardziej zmotywowani dopiero po przerwie. W 54. minucie po błędzie zawodnika gospodarzy Krystian Tabara trafił piękną bramkę wysuwając Znicz Pruszków na prowadzenie. Na odpowiedź Resovii czekaliśmy zaledwie 5. minut. Bramkę stadiony świata zdobył Marcin Urynowicz. Goście pokazali jednak charakter i nie odpuszczali do samego końca. W doliczonym czasie gry, bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Tymon Proczek. Znicz Pruszków dzięki wygranej wskoczył na 11. miejsce w tabeli.