Sobota w F1L: Kapitalne spotkanie w Opolu

25 wrz 2021 Udostępnij

Odra Opole po bardzo dobrym wygrała z GKS Katowice. Arka Gdynia i Chrobry Głogów strzeliły po dwie bramki i również zwyciężyli w 10. kolejce Fortuna 1 Lidze.

Odra Opole - GKS Katowice 4:2 (3:1)
Bramki: Krzysztof Janus 21’, Arkadiusz Piech 38’, Mateusz Maćkowiak 42’, Konrad Nowak 52’ - Filip Szymczak 30’, Piotr Żemło 69’ (s) 

 

Sobota z Fortuna 1 Ligą nie mogła rozpocząć się lepiej. W Opolu gospodarze stworzyli bardzo dobre widowisko. W 21. minucie Krzysztof Janus otworzył wynik meczu, ale dość szybko goście zdołali wyrównać. Później jednak to Odra podkręciła tempo. Najpierw w 38. minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Piech, a jeszcze przed przerwą podwyższył Mateusz Maćkowiak. Druga połowa również zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Konrad Nowak fantastycznym strzałem dał swojej drużynie czwartego gola. GKS mimo wielu roszad w składzie nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki. Jeszcze w 69. minucie po zamieszaniu w polu karnym, Piotr Żemło skierował futbolówkę do własnej bramki, a do końca meczu wynik już się nie zmienił. 

 

Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 2:0 (1:0)
Bramki: Karol Czubak 39', 68'

 

Na samym początku meczu w Gdyni, błąd popełnił bramkarz Puszczy. Sędzia nakazał grać dalej, a po skończeniu akcji i analizie VAR arbiter ostatecznie nie podyktował rzutu karnego. To gdynianie byli od początku stroną dominującą, a Puszcza starała się szukać szansy w kontrach i strzałach z dystansu. W 39. minucie wynik meczu otworzył Karol Czubak, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnym strzałem pokonał bramkarza Puszczy. Od 62. minucie Puszcza grała w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę obejrzał Wojcinowicz. W 68. minucie, tym razem technicznym strzałem popisał się Karol Czubak, który ustrzelił w ten sposób dublet. 

 

Chrobry Głogów - GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)
Bramki: Mikołaj Lebedyński 13', Domnik Dziąbek 81'

 

Gospodarze kapitalnie otworzyli to spotkanie. W 13. minucie w zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Mikołaj Lebedyński i otworzył wynik meczu. Kilka minut później świetną interwencją popisał się młody golkiper GKS Jastrzębia Mikołaj Reclaf, który zatrzymał strzał van der Heijdena. GKS przez całe spotkanie nie był w stanie praktycznie zagrozić Chrobremu, co wykorzystali podopieczni Ivana Djurdjevicia i podwyższyli wynik spotkania. Dominik Dziąbek uderzył mocno, przy dalszym słupku i ustalił wynik spotkania. 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.