Sobota w F1L: Górnik pokonuje lidera

4 lis 2023 Udostępnij
1liga.org

W sobotnich spotkaniach nie zabrakło emocji. Arka Gdynia piąty raz z rzędu wygrała spotkanie. Górnik Łęczna wrócił na zwycięską ścieżkę i pokonał Odrę Opole 3:0, a Polonia podzieliła się punktami z Termaliką.

Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
Bramki:
Hubert Adamczyk (k) 84'

Od początku meczu to piłkarze z Gdyni prowadzili grę. Kilka razy zmuszali bramkarza Podbeskidzia do interwencji. Pod koniec pierwszej połowy objęli nawet prowadzenie, lecz Przemysław Stolc był na pozycji spalonej podczas dobijania piłki z piątego metra. Na zwycięską bramkę podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego musieli poczekać aż do 84. minuty meczu. Hubert Adamczyk wykorzystał rzut karny, dając kolejne trzy punkty Arce Gdynia. Gospodarze kończyli ten meczu w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Przemysława Stolca.


Odra Opole - Górnik Łęczna 0:3 (0:3)
Bramki:
Piotr Starzyński 12', Tomas Mikinic (s) 37', Egzon Kryeziu 40'

Górnik Łęczna już od 12. minuty prowadzili w Opolu po bramce Piotra Starzyńskiego. Kolejne dwa ciosy nadeszły w odstępstwie kilku minut. Najpierw samobójcze trafienie zanotował Tomas Mikinić, a kilka minut później wynik podwyższył Egzon Kryeziu. W drugiej połowie piłkarze Odry Opole próbowali zdobyć honorową bramkę, lecz dobrze dysponowany w tym meczu był Maciej Gostomski. Lider Fortuna 1 Ligi w drugim meczu z rzędu traci punkty.

Polonia Warszawa - Bruk-Bet Termalica 1:1 (0:0)
Bramki:
Bartosz Biedrzycki 60', Tomas Poznar 82'

Piłka do siatki wpadła dopiero w drugiej połowie meczu. Bartosz Biedrzycki, który rozgrywał dobre spotkanie, otworzył wynik przy Konwiktorskiej w 60. minucie. Wyrównał kilka minut przed końcem Tomas Poznar, wykorzystując podanie Maciej Wolskiego. Był to piąty remis Termaliki w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.