Sobota w F1L: derby Mazowsza dla Znicza i niespodzianka w Krakowie

16 wrz 2023 Udostępnij
1liga.org

Sobotnie spotkania 8. kolejki F1L przyniosły nam wiele emocji i zaskoczeń. Polonia Warszawa przegrała kolejny mecz na własnym stadionie. W Krakowie natomiast Wisła Kraków podzieliła się punktami z Chrobrym Głogów.

Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
Bramki: Krystian Pomorski 10'

Mecz zaczął się od groźnych akcji gospodarzy. Jednak w 10. minucie to kapitan gości, Krystian Pomorski umieścił piłkę w siatce przeciwników, dając prowadzenie drużynie z Pruszkowa. Po przerwie odważniej ruszyła Polonia. Gospodarze przeważali, ale nie przekładało się to na zdobycie bramki. Znicz Pruszków do końca skutecznie się bronił i utrzymał wynik 0:1.

 

Wisła Kraków – Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
Bramki: Goku Roman 40’ - Mikołaj Lebedyński 7’

 

Spotkanie w Krakowie rozpoczęło się od zaskakującego trafienia Mikołaja Lebedyńskiego już w 7. minucie meczu dając prowadzenie drużynie z Głogowa. Gospodarze jednak nie zamierzali odpuszczać i stwarzali zagrażające akcje w polu karnym gości. W 40. minucie po dośrodkowaniu Mikiego Villara, strzałem z bliska do siatki popisał się Roman Goku. Po przerwie w ataku praktycznie cały czas była Wisła. Goście jednak skutecznie się bronili i utrzymali remisowy wynik do ostatniego gwizdka.

 

Odra Opole – Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Mecz w Opolu od pierwszych minut przebiegał bardzo spokojnie. W pierwszej połowie mogliśmy zobaczyć po jednym celnym strzale obu drużyn. Żadne z nich nie przyniosło jednak bramki. Drugie 45. minut również było bardzo zachowawcze zarówno po stronie Odry, jak i Lechii. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.