Sobota w F1L: Chrobry Głogów zatrzymuje Białą Gwiazdę

W sobotnich spotkaniach 25. kolejki Fortuna 1 Ligi emocji i pięknych bramek nie brakowało.

Resovia Rzeszów – Górnik Łęczna 2:3 (0:3)
Bramki:
Adrian Łyszczarz 67’, Radosław Kanach 72’ - Marko Roginić 1’, Jerzy Tomal 11’ (GS), Kacper Łukasiak 43’

Spotkanie w Rzeszowie od samego początku nie układało się gospodarzom. Resovia straciła bramkę już w 1. minucie, a po kolejnych dziesięciu gola samobójczego trafił Tomal. Przy piłce praktycznie całą pierwszą połowę utrzymywał się Górnik i to goście dyktowali warunki. Pięknym trafieniem popisał się Kacper Łukasiak dając przyjezdnym prowadzenie 3:0.
Po przerwie sytuacja nieco się obróciła, Resovia starała się odrobić straty i to bardzo skutecznie. W 67. minucie fantastyczną bramkę z rzutu wolnego zdobył Adrian Łyszczarz, a już pięć minut później dobrze uderzył Radosław Kanach, umieszczając piłkę w bramce Gostomskiego. Górnik Łęczna grał  w osłabieniu, po tym jak w 66. minucie czerwoną kartkę otrzymał Bednarczyk. Mecz zakończył się wygraną gości.

Miedź Legnica – Arka Gdynia 0:1 (0:1)
Bramki:
Karol Czubak 42’

Arka Gdynia od samego początku starała się nadać swoje tempo gry. Miała jednak problem z przebiciem się przez defensywę Miedzi Legnica. 3. minuty przed końcem pierwszej połowy Olaf Kobacki próbował zagrać do Kacpra Skóry, ale piłka trafiła pod nogi Karola Czubaka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie goście kilkukrotnie byli bliscy podwyższenia wyniku, jednak nie udało im się trafić do bramki. Miedź starała się wyrównać wynik, niestety była nieskuteczna i mało konkretna. Arka Gdynia dowiozła do końca spotkania cenne trzy punkty i wskoczyła na fotel lidera.

Chrobry Głogów – Wisła Kraków 3:1 (0:1)
Bramki:
Szymon Bartlewicz 48’, Mikołaj Lebedyński 56’ (K), Albert Zarówny 74’ – Szymon Sobczak 45’+4’, Alan Uryga 90’+5’

Drużyna z Krakowa już w pierwszych minutach miała możliwość wyjść na prowadzenie. Jednak Chrobry naprawił błąd i przejął inicjatywę. Otworzyć wynik spotkania próbowali Lebedyński i Kuzdra, niestety piłka albo odbijała się od poprzeczki, albo mijała bramkę. Ostatecznie przed końcem pierwszej połowy Szymon Sobczak wykorzystał przewagę Wisły i zamieszanie w polu karnym dając prowadzenie gościom. Po przerwie Chrobry nie zamierzał odpuszczać, już w 48. minucie Szymon Bartlewicz zdobył bramkę wyrównującą. Po kilku minutach Roton spowodował rzut karny, który perfekcyjnie wykorzystał Mikołaj Lebedyński. Błędy Wisły gospodarze wykorzystali w 74. minucie podwyższając swoje prowadzenie na 3:1.
W doliczonym czasie gry Biała Gwiazda próbowała odrobić straty. W 95. minucie drugą bramkę zdobył Alan Uryga. Zabrakło jednak czasu na większą ilość bramek. Trzy punkty zostały w Głogowie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Bramki:
Bartosz Bida 72’, Daniel Mikołajewski 90’+2’ - Taras Zawijski 11’

Słonie już w 11. minucie otworzyły spotkanie w Bielsko-Białej. I choć pierwsza połowa nie należała do porywających, to właśnie przyjezdni narzucali swoje tempo gry. W drugiej części gospodarze pokazali się ze zdecydowanie lepszej strony. W 72. minucie Bartosz Bida główkując umieścił piłkę w bramce Loski. Górale rozpędzali się coraz bardziej. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Mikołajewski wyprowadzając Podbeskidzie na prowadzenie. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy, którzy dopisali do swojego konta upragnione trzy punkty.