Sobota w F1L: Bruk-Bet lepszy w hicie

7 lis 2020 Udostępnij

W hicie 11. kolejki Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica wygrała 2:1 z Górnikiem Łęczna. Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021 odniósł GKS Jastrzębie.

Bruk-Bet Termalica - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
Bramki: Roman Gergel 51', Martin Zeman 86' - Przemysław Banaszak 70'

W Niecieczy w 33. minucie wydawało się, że Bruk-Bet bardzo mocno skomplikował swoją sytuację po czerwonej kartce de Amo. Gospodarze jednak nie poddali się i to oni w 51. minucie objęli prowadzenie, kiedy na listę strzelców wpisał się Roman Gergel, który w ostatnich tygodniach jest w naprawdę wysokiej dyspozycji. W 70. minucie "Słoniki" popełniły błąd w defensywie, który wykorzystał Banaszak i był remis. To jednak nie złamało podopiecznych Mariusza Lewandowskiego, którzy w 86. minucie strzelili drugiego gola i w hicie kolejki zdobyły trzy punkty.

ŁKS Łódź - Chrobry Głogów 4:0 (0:0)
Bramki: Samu Corral 63', 67', Pirulo 77', Antonio Domínguez 90'

Pierwsza połowa w Łodzi zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż obie drużyny starały się grać otwarty futbol. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części, kiedy do akcji wkroczyli Hiszpanie z ŁKS. Corral w pięć minut zdobył dwie bramki i praktycznie ustalił losy tego spotkania. W 77. minucie gola zdobył jeszcze Pirulo, a pod koniec meczu wynik spotkania ustalił Dominguez, który sfinalizował kontrę gospodarzy. ŁKS nadal pozostaje bez porażki, ale ma do rozegrania jeden zaległy mecz i jest na pozycji wicelidera.

Odra Opole - GKS Jastrzębie 0:2 (0:1)
Bramki: Daniel Szczepan 25' (k), Farid Ali 52'

Do niespodzianki doszło w Opolu. W 24. minucie z boiska wyleciał Paweł Żemło, który również sprokurował rzut karny. Do piłki podszedł Szczepan i otworzył wynik spotkania. Kilka minut po przerwie goście podwyższyli swoje prowadzenie i do końca kontrolowali wydarzenia na boisku. Tym samym GKS przerwał serię 9 spotkań bez zwycięstwa i zdobył pierwszy komplet punktów w tym sezonie!

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 1:3 (0:2)
Bramki: Patryk Małecki 58' - Mateusz Grudziński 1' (s), Wiktor Długosz 29', Jacek Kiełb 71'

Fatalnie rozpoczął się mecz dla gospodarzy, którzy po pierwszych minutach musieli już odrabiać straty. W 30. minucie było już 0:2, kiedy to w akcji znowu bardzo duży udział miał Wiktor Długosz, który precyzyjnym wykończeniem wpisał się na listę strzelców. Po przerwie Zagłębie złapało kontakt po trafieniu Patryka Małeckiego. Korona mogła ponownie odskoczyć, jednak Thiakane nie wykorzystał rzutu karnego. W 74. minucie kolejny stały fragment tym razem został wykorzystany przez gości, kiedy to Jacek Kiełb precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego.

GKS Bełchatów - Apklan Resovia 3:0 (2:0)
Bramki: Patryk Makuch 6', Patryk Winsztal 41', Mariusz Magiera 83'

Żadnych szans w starciu z GKS nie miała Apklan Resovia, która w tym tygodniu wygrała w Sosnowcu. Tym razem jednak beniaminek okazał się słabszy. W 6. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Makuch, a tuż przed przerwą podwyższył Patryk Winsztal. Wynik meczu z rzutu karnego w 84. minucie ustalił Mariusz Magiera i GKS podtrzymał serię 4 meczów bez porażki.