Sobota w F1L: Braterski show w Tychach, emocjonująca końcówka w Łęcznej

15 maj 2021 Udostępnij

Bardzo dużo emocji w sobotnich spotkaniach. Zaczęło się od pięciu goli w meczu Miedzi Legnica z GKS-em Tychy, dalej był emocjonujący ostatni kwadrans w starciu Górnika z Odrą Opole. Wysokie zwycięstwo zanotowała Korona Kielce, a jedenastego gola w sezonie strzelił Daniel Rumin.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:3 (0:2)

Bramki: Nemanja Mijusković 66, Michał Bednarski 84 - Kacper Piątek 5, Jakub Piątek 13, Wiktor Żytek 86

Tydzień temu dwie bramki Jakuba Piątka pomogły GKS-owi pokonać 3:1 Górnika Łęczna. W Legnicy także w roli głównej wystąpił piłkarz, a w zasadzie to piłkarze o nazwisku Piątek. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kacper, potem Jakub. Ten pierwszy otworzył wynik strzałem z dystansu. Drugi z braci uderzył precyzyjnie i technicznie z pola karnego. Miedź w drugiej połowie przejęła inicjatywę i zdołała doprowadzić do remisu. Przy akcji na 2:2 bardzo precyzyjnym podaniem popisał się Paweł Zieliński, brat Piotra, zawodnika SSC Napoli i reprezentanta Polski. Ale chwilę po golu wyrównującym GKS jeszcze raz wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał do końca. Spotkanie obfitowało w wiele akcji, celnych strzałów. Wszystko to w obecności blisko 1500 kibiców.

Górnik Łęczna - Odra Opole 1:1 (0:0)

Bramki: Piotr Żemło 78 (sam) - Mateusz Wypych 90

Lepiej spotkanie zaczęli goście z Opola, którzy w początkowej fazie meczu zdawali się rozkręcać z każdą minutą. Górnika starał się rozruszać Serhij Krykun i z czasem zespół Kamila Kieresia coraz częściej zagrażał bramce Odry. W jednej z sytuacji dobrze spisał się Mateusz Kuchta, który zatrzymał Macieja Orłowskiego. Bramki długo nie padały, aż w samej końcówce kibice obejrzeli dwa gole - po jednym z obu stron. Górnik był bliski wygranej, ale stracił zwycięstwo w ostatniej minucie.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

Bramka: Dominik Piła 44

Do przerwy jedną bramką prowadzili głogowianie, chociaż to ich rywal stworzył więcej sytuacji. Chrobry prowadził bo był skuteczniejszy w ofensywie i miał w bramce bardzo dobrze broniącego Rafała Leszczyńskiego, który kilkoma interwencjami zapobiegł utracie gola przez gospodarzy. Także w drugich 45 minutach Leszczyński nie dał się pokonać, zaś piłkarze Ivana Djurjevicia mogli strzelić drugiego gola, jednak Mavroudis Bougaidis uderzył głową w poprzeczkę.

GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

Bramki: Daniel Rumin 51, Mateusz Bondarenko 72

Obie drużyny bardzo długo się rozkręcały, przez co w pierwszej połowie sytuacji było niewiele. Za to po przerwie wynik otworzył znajdujący się ostatnio w wysokiej formie Daniel Rumin. Napastnik GKS-u wyszedł sam na sam z bramkarzem i uderzył obok niego. GKS nie poprzestał tylko na tym trafieniu - w polu karnym gości odnalazł się Mateusz Bondarenko, obrońca jastrzębian strzelił głową z bliska i co ważniejsze: do bramki.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 3:0 (3:0)

Bramka: Marcin Szpakowski 10, Jacek Kiełb 15, Jacek Podgórski 43

Kielczanie już od pierwszych minut ruszyli do ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Jeszcze dwie akcje Jakuba Łukowskiego zakończyły się niepowodzeniem, ale kolejny atak przyniósł gospodarzom gola. W pierwszym kwadransie piłkarze Korony zdobyli dwie bramki. Wynik przed przerwą ustalił Jacek Podgórski. Korona Dominika Nowaka odniosła drugie zwycięstwo.