Sobota w F1L: Bezkompromisowi pierwszoligowcy

21 lis 2020 Udostępnij

Miedź Legnica wygrała po raz pierwszy od 30 września. GKS Jastrzębie pokonał Stomil Olsztyn. Trzy punkty na swoje konto dopisały także Arka Gdynia, Chrobry Głogów i Korona Kielce.

Apklan Resovia - Arka Gdynia 1:2 (0:1)
Bramki: Maksymilian Hebel 90’ - Adam Deja 43’, Juliusz Letniowski 48’ (k)

 

W Rzeszowie kluczowe okazały się minuty tuż przed przerwą i tuż po przerwie. W 43. minucie gola otwierającego wynik meczu strzelił Adam Deja, a w 48. minucie rzut karny wykorzystał Juliusz Letniowski. Podczas sobotniego spotkania dużo było walki w środkowej strefie, ale Resovia nie potrafiła nawiązać walki z wyżej notowanym rywalem i w 90. minucie zdobyła tylko gola honorowego. 

 

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 0:1 (0:1)
Bramka: Farid Ali 9'

 

Stomil podchodził do tego spotkania w dobrych nastrojach po wygranej w Kielcach. Gospodarze jednak od 10. minuty musieli odrabiać straty, kiedy na listę strzelców wpisał się Farid Ali. Stomil był blisko wyrównania tuż po przerwie, ale strzał Sebastiana Jarosza z linii bramkowej wybili goście. GKS wygrał drugi mecz w tym sezonie i oddalił się od Sandecji Nowy Sącz, a na dodatek przybliżył do Resovii i Zagłębia Sosnowiec. 

 

GKS Tychy - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
Bramki: Kamil Zapolnik 34', Szymon Matuszek 54'

 

W Tychach w 8. minucie Paweł Zieliński strzelił w słupek bramki gospodarzy. Goście skuteczniejsi byli tuż przed przerwą, kiedy Kamil Zapolnik głową pokonał Konrada Jałochę. W 54. minucie Szymon Matuszek podwyższył wynik. Pomocnik Miedzi był bliski dubletu kilka chwil później, jednak minimalnie nie trafił w bramkę. Pod koniec meczu gospodarze zaatakowali, ale czujny w bramce był Jędrzej Grobelny i Miedź wygrała pierwszy mecz od 30 września. 

 

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 1:2 (1:1)
Bramki: Filip Karbowy 27' - Jaka Kolenc 9', Mikołaj Lebedyński 65'

 

Szybko gola zdobyli także zawodnicy Chrobrego Głogów. Składną akcję swojego zespołu z najbliższej odległości sfinalizował Jaka Kolenc. Gospodarze wyrównali kilkanaście minut później, kiedy Filip Karbowy zdecydował się na uderzenie, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i wpadła do bramki Chrobrego. Od początku drugiej połowy Chrobry zaatakował mocniej swojego rywala i przyniosło to skutek, kiedy to Mikołaj Lebedyński zdobył zwycięskiego gola. 

 

GKS Bełchatów - Korona Kielce 0:1 (0:0)
Bramka: Jacek Podgórski 85' (k)

 

W Bełchatowie emocje rozpoczeęly się w drugiej połowie. W 55. minucie Korona Kielce wykonywała rzut karny, jednak Paweł Lenarcik obronił uderzenie Jacka Kiełba. Pod koniec spotkania goście wywalczyli drugą jedenastkę i tym razem do piłki podszedł Jacek Podgórski, który się nie pomylił i dał swojej drużynie trzy punkty. 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.