Sobota w F1L: wysokie zwycięstwa Arki i Lechii

17 lut 2024 Udostępnij
1liga.org

Podbeskidzie Bielsko-Biała podzieliła się punktami z Resovią Rzeszów. Wysokie zwycięstwo odniosła Arka Gdynia, a Lechia Gdańsk pokonała 3:1 Wisłę Płock.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Resovia Rzeszów 2:2 (1:0)
Bramki:
Lionel Abate 7' Maksymilian Sitek 73' - Radosław Kanach 54', Edvin Muratović 57'

Już w 7. minucie wynik spotkania otworzył strzałem głową Lionel Abate. Po przerwie podwyższyć mógł Marco Siverio Toro, lecz nie wykorzystał rzutu karnego. Wyrównał głową w 54. minucie Radosław Kanach, korzystając z dośrodkowania z rzutu rożnego, a kilka minut później prowadzenie gościom dał Edvin Muratović. Remis dla Podbeskidzia uratował w 73. minucie Maksymilian Sitek.

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:3 (0:3)
Bramki:
Karol Czubak 3', Olaf Kobacki 12', Olaf Kobacki 28'

Karol Czubak już w 3. minucie meczu zdobył pierwszą bramkę. Wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem Polonii i płaskim strzałem posłał piłkę do siatki. Kilka minut później podwyższył Olaf Kobacki, a w 28. minucie dorzucił drugie trafienie. W drugiej odsłonie spotkania nie oglądaliśmy już bramek i pewne zwycięstwo Arki Gdynia stało się faktem.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 3:1 (2:0)
Bramki: Tomas Bobcek 15', Maksym Khlan 30', - Fabian Hiszpański (k) 87'

Lechia Gdańsk prowadziła już od 15. minuty. Strzelcem bramki był Tomas Bobcek. Wynik podwyższył po składnej akcji Maksym Khlan. Trzecią bramkę dla Lechii zdobył Camilo Mena, a honorowym trafieniem z rzutu karnego pod koniec meczu wynik ustalił Fabian Hiszpański.