Sobota w F1L: przełamanie Resovii

20 kwi 2024 Udostępnij
1liga.org
Fot. 400mm.pl

Resovia Rzeszów niespodziewanie wygrała z GKS-em Tychy i zbliżyła się w tabeli do Polonii Warszawa. Lechia umocniła się na pozycji lidera tabeli, a Odra pewnie pokonała Chrobrego 3:0.

GKS Tychy - Resovia Rzeszów 1:3 (1:1)
Bramki:
 Wiktor Żytek (k) 35' - Bartłomiej Eizenchart 12', Bartłomiej Wasiluk 55', Adrian Łyszczarz 87'

W 12. minucie spotkania akcję z lewej strony boiska wykończył Bartłomiej Eizenchart, który podciął piłkę nad Maciejem Kikolskim. Wyrównał z rzutu karnego Wiktor Żytek i po 35 minutach był remis. Po przerwie na dwa do jednego podwyższył Bartłomiej Wasiluk, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Adrian Łyszczarz.

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)
Bramki: Rifet Kapic 84'

Lider z Gdańska przyjechał do Łęcznej po kolejne trzy punkty, dzięki którym utrzyma się na pierwszym miejscu w tabeli. W pierwszej połowie to goście przeważali, lecz nie mogli znaleźć drogi do bramki Macieja Gostomskiego. Bramkarz Górnika Łęczna popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Skapitulował dopiero w 84. minucie meczu. Rifet Kapić precyzyjnym strzałem zza pola dał upragnione trzy punkty Lechii.

Odra Opole - Chrobry Głogów 3:0 (1:0)
Bramki: Jean Sermiento 35', Jean Sermiento 61', Borja Galan (k) 71'

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Jean Semiento. Z dwoma zawodnikami na plecach utrzymał się przy piłce i pokonał Damiana Węglarza. W drugiej połowie Kolumbijczyk dorzucił drugie trafienie, dobijając piłkę po rzucie wolnym. W 71. minucie Borja Galan ustalił wynik spotkania na 3:0 z rzutu karnego. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.