Sobota w F1L: Chrobry lepszy od GKS-u Tychy

16 mar 2024 Udostępnij
1liga.org

Szalone spotkanie w Niecieczy zakończone wysokim zwycięstwem Resovii Rzeszów. W kolejnych sobotnich spotkaniach niespodziewanie Chrobry i Stal zgarnęły komplet punktów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Resovia Rzeszów 1:4 (1:0)
Bramki:
Taras Zaviyskyi 42', - Edvin Muratovic (k) 56', Bartłomiej Wasiluk 61', Adrian Łyszczarz 65', Rafał Mikulec 90'

Od 14. minuty spotkania gospodarze zmuszeni byli grać w podwójnym osłabieniu po czerwonych kartkach Wiktora Biedrzyckiego i Macieja Ambrosiewicza. Nieoczekiwanie tuż przed przerwą Taras Zaviyskyi dał prowadzenie piłkarzom z Niecieczy i to oni grając dwóch zawodników mniej, schodzili na przerwę prowadząc 1:0. Druga połowa należała już do Resovii. Trzy szybkie bramki autorstwa Edvina Muratovicia, Bartłomieja Wasiluka i Adriana Łyszczarza w odstępie kilkunastu minut zamknęły mecz w Niecieczy. Czwarte trafienie dołożył pod koniec meczu Rafał Mikulec.

GKS Tychy - Chrobry Głogów 1:2 (0:1)
Bramki:
  Daniel Rumin (k) 84', Szymon Bartlewicz 27', Robert Mandrysz 78'

Chrobry Głogów prowadził od 27. minuty spotkania dzięki bramce Szymona Bartlewicza. Piłkarz gości precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał Macieja Kikolskiego. W drugiej odsłonie gry na dwa do zera podwyższył Robert Mandrysz. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w tym meczu z rzutu karnego Daniel Rumin.

Stal Rzeszów - Motor Lublin 2:1 (0:0)
Bramki:
 Adler 51', Piotr Ceglarz (k) 66', Adrian Bukowski 71'

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. Rajd od środka boiska zamienił na bramkę Adler. Kilkanaście minut później wyrównał z rzutu karnego Piotr Ceglarz. Trzy punkty zapewnił gospodarzom Adrian Bukowski, który piętką pokonał bramkarza Motoru.