Sobota w F1L: trzy punkty GKS-u Katowice i Wisły Kraków

2 mar 2024 Udostępnij
1liga.org

Pierwsze sobotnie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem GKS-u Katowice. W drugim padł remis 2:2, a na koniec dnia Wisła pokonała Odrę Opole 2:1.

GKS Katowice - Znicz Pruszków 3:1 (2:0)
Bramki:
 Aleksandar Komor 27', Arkadiusz Jędrych 37', Sebastian Bergier 51' - Mateusz Grudziński 77'

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Aleksandar Komor, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Mateusza Marca. W 37. minucie swoją ósmą bramkę w tym sezonie zaliczył Arkadiusz Jędrych. W drugiej połowie swoje trafienie dołożył Sebastian Bergier, a honorowym trafieniem dla Znicza popisał się w 76. minucie Mateusz Grudziński.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 2:2 (2:1)
Bramki:
Kacper Karasek 10', Jakub Nowakowski 26' - Łukasz Sekulski 6', Dawid Kocyła 73'

W 6. minucie spotkania worek z bramkami otworzył Łukasz Sekulski. Była to jego trzynasta bramka w tym sezonie. Chwilę później wyrównał płaskim strzałem Kacper Karasek. Prowadzenie piłkarzom z Niecieczy dał w 26. minucie Jakub Nowakowski. W 73. minucie spotkania wyrównał Dawid Kocyła. Oskar Tomczyk był blisko zapewnieniu kompletu punktów Wiśle, lecz jego gol w końcówce został anulowany.

Odra Opole - Wisła Kraków 1:2 (1:2)
Bramki:
Rafał Niziołek (k) 90', - Goku Roman 50', Dejvi Bregu 54'

Dwie bramki w krótkim odstępie czasu zapweniły Wiśle Kraków prowadzenie w pierwszej połowie. Najpierw do siatki trafił Goku Roman, a kilka minut później Dejvi Bregu. Jedyną bramkę dla Odry zdobył Rafała Niziołek w 90. minucie.