Sobota w F1L: Pożegnanie legendy i wysoka wygrana Słoni

5 sie 2023 Udostępnij
1liga.org

W sobotnich spotkaniach 3. kolejki F1L zobaczyliśmy dwa mecze na wagę bezbramkowych remisów. W Krakowie natomiast pożegnano legendę - Jakuba Błaszykowskiego.

Miedź Legnica - Górnik Łęczna 0:0

Pierwsze minuty meczu należały do zawodników gospodarzy, którzy jednak nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji lub strzelali wprost w Macieja Gostomskiego. Podopieczni Radosława Belli jeszcze przed przerwą mogli zapłacić dużą cenę za brak skuteczności, ale bramkarz Jakub Mądrzyk świetnie obronił uderzenie Adama Deji z dystansu. W drugiej połowie obraz meczu nie zmienił się diametralnie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Wisła Kraków - Stal Rzeszów 0:0

Łącznie zawodnicy oddali 21 strzałów, ale…. żaden ostatecznie nie zamienił się w bramkę, która zostałaby wpisana do protokołu meczowego. W 15. minucie Junca strzelił gola samobójczego, lecz bramka została anulowana ze względu na wcześniejszą pozycje spaloną. W późniejszych minutach taka sytuacja powtórzyła się dwukrotnie, ale tym razem to Stal nie mogła ostatecznie cieszyć się ze zdobyczy bramkowej. Warto odnotować także, że Jakub Wrąbel w tym meczu był bardzo dobrze dysponowany, co udowodnił w momencie obrony sytuacji sam na sam z Goku. W ostatnich minutach piłkarz Stali Rzeszów Łukasz Góra po mocnym uderzeniu wybijał piłkę głową z linii bramkowej, a z kolei w jednej z ostatnich akcji goście mogli zadać decydujący cios, jednak Jesus Diaz po ograniu dwóch rywali strzelił niecelnie.

Chrobry Głogów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1
Bramki:
Wiktor Biedrzycki 18', Taras Zawijski 63', Jakub Branecki 71', 86' , Morgan Faßbender 73'

Spotkanie otworzył Wiktor Biedrzycki, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany w 18. minucie meczu, dając prowadzenie Termalice. Gospodarze w pierwszej połowie mieli bardzo duże problemy i nie potrafili zagrozić Słoniom. Druga połowa okazała się jeszcze słabsza dla Chrobrego, a goście zdobyli w niej aż 4 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 0:5.