Sobota w F1L: ŁKS Łódź odskakuje rywalom

16 mar 2019 Udostępnij

ŁKS Łódź wygrał z Wartą Poznań i ma już pięć punktów przewagi nad trzecią Stalą Mielec. Niespodziankę w Nowym Sączu sprawiła Garbarnia. Przełamanie zanotowali także gracze GKS-u Katowice.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 2:1 (2:0)
Bramki: Grzegorz Lech 30', Szymon Sobczak 42' - Bartosz Bida 82'

 

Kolejne trzy punkty do swojego konta dopisali zawodnicy Stomilu Olsztyn, którzy pokonali bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Biało-niebiescy wydostali się ze strefy spadkowej, do której spadły... Wigry Suwałki. Rywalizacja o pozostanie w lidze zapowiada się niezwykle ciekawie. 

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾  

Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 1:2 (1:1)
Bramki: Tomasz Boczek 9' - Damian Sędziak 4', Michał Michalec 90'

 

W Chojnicach obie drużyny mocno rozpoczęły spotkanie. Najpierw na prowadzenie wyszli goście, a kilka minut później na tablicy wyników był już remis. W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chrobrego, a w drugiej Chojniczanki. To jednak goście w ostatnich sekundach zdobyli drugą bramkę i mogli cieszyć się z wygranej. 

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾  

GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2 (0:1)
Bramki: Kamil Szymura 58' (k) - Adrian Błąd 28' (k), 64'

 

Po dwóch wiosennych porażkach podniósł się również GKS Katowice. Zawodnicy Dariusza Dudka po dwóch bramkach Adriana Błąda mogli cieszyć się z derbowej wygranej. Gieksa nadal znajduje się w strefie spadkowej, ale do bezpiecznej pozycji traci pięć punktów

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾   

ŁKS Łódź - Warta Poznań 3:0 (2:0)
Bramki: Rafał Kujawa 31', Lukas Bielak 40', Łukasz Sekulski 79'

 

Pewne zwycięstwo zanotowali podopieczni Kazimierza Moskala. ŁKS Łódź ma już pięć punktów przewagi nad Stalą Mielec i sześć nad Sandecją Nowy Sącz. Dla łódzkiego klubu to już trzecia wygrana tej wiosny. Taka forma powoduje, że "Rycerze Wiosny" stają się obok Rakowa Częstochowa faworytem do awansu. 

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾   

 

Sandecja Nowy Sącz - Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
Bramka: Serhij Krykun 76'

 

Sandecja Nowy Sącz w sobotę często gościła pod bramką gości, jednak podopieczni Tomasza Kafarskiego byli tego dnia bardzo nieskuteczni. Postanowili wykorzystać to zawodnicy Garbarni, którzy za sprawą Serhija Krykuna wyszli na prowadzenie. Wynik już się nie zmienił, a Sandecja niespodziewanie przegrała z ostatnią drużyną Fortuna 1 Ligi, która marzy jeszcze o utrzymaniu.

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾   

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bytovia Bytów 3:1 (2:1)
Bramki: Bartosz Jaroch 11', 74', Gandara 35' (k) - Sławomir Duda 45'

 

W ostatnim sobotnim meczu Podbeskidzie mierzyło się z Bytovią. Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale tuż przed przerwą gola kontaktowego zdobyli goście. "Górale" stworzyli sobie bardzo dużo sytuacji, ale... trafiali w obramowanie bramki. Wynik ostatecznie podwyższył Bartosz Jaroch i podopieczni Krzysztofa Brede odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo. Bytowiacy z kolei coraz bardziej muszą uważać na goniących ich w tabeli rywali. 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.