Sołowiej piłkarzem Stomilu Olsztyn

9 sie 2017 Udostępnij

Łukasz Sołowiej został nowym piłkarzem Stomilu Olsztyn. Obrońca pojawił się na środowym treningu i ma podpisać roczną umowę z pierwszoligowcem.

Nic dziwnego, że trener Tomasz Asensky szuka wzmocnień na tej pozycji, bo jego zespół w dwóch pierwszych spotkaniach ligowych stracił sześć bramek. Sołowiej w wcześniej występował m.in. w Sokole Sokółka, Wigrach Suwałki, Górniku Łęczna, Flocie Świnoujście, Zagłębiu Sosnowiec oraz Jagiellonii Białystok.

 

Od rundy wiosennej sezonu 2016/2017 był piłkarzem Rakowa Częstochowa. Z ostatnim klubem wywalczył awans do I ligi, w nowym sezonie miał jednak małe szanse na przebicie się do podstawowego składu beniaminka i zdecydował się na rozwiązanie umowy. 


- W ubiegłym tygodniu otrzymałem telefon od trenera Asenskiego z propozycją gry w Stomilu. Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i stwierdziłem, że będzie dobrze, jeżeli się tutaj przeniosę, bo jest większa szansa na grę niż w Rakowie. Mam nadzieję, że pomogę Stomilowi zdobywać punkty w I lidze. Zespół nie miał rewelacyjnego początku, ale ja się skupiam na tym co ma być. Mam nadzieję, że już w najbliższym spotkaniu (w piątek z Podbeskidziem Bielsko-Biała - red.) pomogę zespołowi i wskoczymy na odpowiednie pozytywne tory - mówi nowy zawodnik olsztyńskiego klubu. 


Sołowiej cały czas trenował z Rakowem Częstochowa dlatego w jego przypadku nie można mówić o brakach kondycyjnych. Piłkarz w tym sezonie zagrał nawet w spotkaniu Pucharu Polski przeciwko Wiśle Puławy. - Jestem w pełni sił i zdrów, żeby grać - dodaje Sołowiej. 


Trener Tomasz Asensky nie wyklucza, że piłkarz mógłby wystąpić w piątkowym spotkaniu. - Dopinamy sprawy jego transferu od poprzedniego tygodnia. Udało się nam znaleźć porozumienie. Ściągając go do Stomilu nie ukrywałem, że widzę go gry w tym zespole. Czy skorzystam z niego od pierwszej minuty, tego jeszcze nie wiem, ale na pewno będzie brany pod uwagę - komentuje transfer olsztyński szkoleniowiec.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.