Sezon 2019/20 w raporcie InStat

4 sie 2020 Udostępnij

Firma InStat, z którą współpracują kluby Fortuna 1 Ligi przygotowała raport za sezon 2019/2020. W raporcie nie uwzględnione są mecze barażowe.

Najwięcej goli ze stałych fragmentów gry w niedawno zakończonym sezonie strzeliła Warta Poznań. Wysoko uplasowały się także drużyny Radomiaka Radom i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Stałe fragmenty jak widać pomogły klubom, które walczyły o bezpośredni awans. Podbeskidzie w czerwcu kilka razy wynik meczu ratowało właśnie po rzucie rożnym, a z kolei Warta Poznań z rzutów karnych zdobyła aż 11 goli. 

 

Strzelone gole ze stałych fragmentów gry:

 

1. Warta Poznań - 16,
2. Radomiak Radom - 23, 
3. GKS Tychy - 22,
4. Podbeskidzie Bielsko-Biała - 21,
5. Sandecja Nowy Sącz - 20,
6. Puszcza Niepołomice - 20.

 

Największe problemy przy stałych fragmentach gry miały drużyny, które spadły z Fortuna 1 Ligi. Olimpia Grudziądz, Chojniczanka Chojnice i Wigry Suwałki łącznie straciły w ten sposób aż 79 goli! Najlepiej bronili się gracze Stali Mielec i Warty, którzy stracili kolejno 8 i 9 bramek. 

 

Stracone gole ze stałych fragmentów gry:

 

1. Wigry Suwałki - 27,
2. Chojniczanka Chojnice - 26,
3. Olimpia Grudziądz - 26, 
4. Zagłębie Sosnowiec - 21,
5. GKS Bełchatów - 20,
6. Sandecja Nowy Sącz - 19.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała, Radomiak Radom i Stal Mielec to drużyny, które w poprzednim sezonie grały najbardziej ofensywnie. Wskazuje na to statystyka oddawania strzałów. "Górale" średnio na mecz oddawali aż 16 uderzeń, z czego średnio 6 było celnych. Mniej sytuacji do uderzeń stwarzali sobie gracze Odry, którzy średnio strzelali 10 razy w czasie jednego meczu. 

 

Średnia liczba strzałów na mecz: 

 

1. Podbeskidzie Bielsko-Biała - 16, 
2. Radomiak Radom - 15,
3. Stal Mielec - 14, 
4. Miedź Legnica - 14,
5. Bruk-Bet Termalica - 13,
6. Stomil Olsztyn - 13.

 

Średnio w czasie meczu najwięcej podań wymieniali gracze Bruk-Bet Termaliki. Na drugim miejscu znalazła się Olimpia Grudziądz, która ostatecznie spadła z ligi, mimo że często utrzymywała się przy piłce. Sprawdzało się to na początku sezonu, ale kompletnie zawiodło w czerwcu i lipcu. Co ciekawe, średnio najmniej podań z całej ligi wymieniał Stomil Olsztyn.

 

Średnia liczba celnych podań na mecz: 

 

1. Bruk-Bet Termalica - 421,
2. Olimpia Grudziądz - 400,
3. Miedź Legnica - 394, 
4. Podbeskidzie Bielsko-Biała - 387, 
5. GKS Jastrzębie - 386,
6. Warta Poznań - 384.

 

Prawdziwymi motorami napędowymi swoich drużyn byli Bartosz Nowak, czy Łukasz Grzeszczyk. Ci ofensywni zawodnicy udowadniali już nie raz, że byli liderami zarówno Stali Mielec, jak i GKS Tychy. Podobnie było w przypadku Szymona Pawłowskiego, czy Robert Janicki. 

 

Liczba celnych kluczowych podań w całym sezonie: 

 

1. Bartosz Nowak - 67,
2. Szymon Pawłowski - 57,
3. Łukasz Grzeszczyk - 57,
4. Grzegorz Tomasiewicz - 55,
5. Robert Janicki - 46,
6. Łukasz Sierpina - 39.

 

W drybling nie miał problemu wdawać się Miłosz Kozak z Chrobrego Głogów, który średnio wykonywał 8 takich prób na mecz. Mniej prób, ale bardziej skuteczniej robił to Sebastian Steblecki.

 

Liczba skutecznych dryblingów w całym sezonie: 

 

1. Sebastian Steblecki - 135,
2. Miłosz Kozak - 103, 
3. Szymon Pawłowski - 102,
4. Dominik Kun - 97,
5. Szymon Sobczak 96, 
6. Andrea Prokić 89.

 

Jedenastka sezonu* według wskaźnika index InStat (jest to liczba, która określa efektywność zawodników na podstawie wszystkich zebranych danych):

 

Łukasz Załuska - Artur Pikk, Nemanja Mijuskovic, Bozo Musa, Paweł Zieliński, Piotr Wlazło, Sebastian Steblecki, Miłosz Kozak, Bartosz Nowak, Fabian Piasecki, Szymon Pawłowski. 

 

*pod uwagę wzięliśmy zawodników, którzy spędzili na boisku minimum 1500 minut, czyli co najmniej połowę możliwego czasu gry. Zawodnicy są przypisani do pozycji na których występowali najczęściej.

 

Cały raport dostępny jest TUTAJ.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.