Selim Benachour wzmacnia sztab szkoleniowy Olimpii

1 lip 2020 Udostępnij

Do sztabu szkoleniowego Olimpii Grudziądz dołączyła nowa postać. To Selim Benachour, były reprezentant Tunezji, czy zawodnik takich klubów jak Paris Saint-Germain, Malaga oraz Rubin Kazań.

Selim Benachour będzie prowadził pierwszy zespół wraz z pracującym obecnie w sztabie szkoleniowym Olimpii, trenerem Maciejem Patykiem.

Bogata kariera klubowa

Selim Benachour swoją karierę rozpoczął w drużynach młodzieżowych PSG. W 2001 roku po włączeniu do seniorskiej drużyny został wypożyczony do występującego wówczas na drugim poziomie rozgrywkowym we Francji FC Martigues.

Po roku spędzonym na boiskach Ligue2 powrócił na Parc des Princes, gdzie występował u boku takich gwiazd jak Ronaldinho, czy też Mauricio Pochettino.

Kolejne dwa lata Selim Benachour ponowne spędził w stolicy Francji, występując u boku m.in. Pedro Paulety, czy też Jeroma Rothena. W tym czasie zdobył m.in. Puchar Francji (sezon 2003/2004).

W kolejnych latach swojej kariery reprezentował barwy Malagi, Rubina Kazań, portugalskiej Vitorii Guimaraes, czy też Apoelu Nikozja. Z tym ostatnim świętował dwa tytuły mistrzowskie na Cyprze.

W lipcu 2015 roku dołączył do projektu FC Mumbai City w indyjskiej Super Lidze. Występował tam m.in. z Nicolasem Anelką.

Piłkarską karierę zakończył w klubie, w którym stawiał swoje pierwsze, zawodowe kroki – w FC Martigues.

Reprezentacja

Selim Benachour na początku XXI wieku był jedną z największych gwiazd swojej reprezentacji narodowej. W kadrze Tunezji zadebiutował pod wodzą legendarnego trenera, Henriego Michela w styczniu 2002 roku. Niespełna pół roku temu wystąpił na Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii (zagrał we wszystkich meczach reprezentacji Tunezji). Z kolei w 2004 roku wraz ze swoją drużyną narodową wywalczył Puchar Narodów Afryki, pokonując w finale Maroko 2:1.

Trener

Selim Benachour pracą trenerską zajął się zaraz po zakończeniu kariery. Na początek w miejscu, w którym wszystko się zaczęło i skończyło – FC Martigues zajmował się pracą z drużynami młodzieżowymi. W 2018 roku dołączył do sztabu szkoleniowego rumuńskiego zespołu Foresta Suceava.

Akademia Piłkarska

W niedalekiej przyszłości Selim Benachour dołączy również do projektu związanego z Akademią Piłkarską Olimpii Grudziądz oraz powstającym Liceum Ogólnokształcącym przy Szkole Mistrzostwa Sportowego Olimpii Grudziądz.

Selima witamy w Olimpii Grudziądz i życzymy powodzenia!ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.