Sandecja gromi w hicie kolejki

12 mar 2017 Udostępnij

W najciekawszym spotkaniu 21.kolejki Nice 1 Ligi, Sandecja Nowy Sącz rozgromiła u siebie Zagłębie Sosnowiec aż 5:0! Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale Bartłomiej Dudzic nie wykorzystał rzutu karnego pod koniec spotkania.

Już od pierwszego gwizdka arbitra było widać, że Sandecja jest bardzo zmotywowana. Zagłębie ograniczało się do defensywy. Już w 16. minucie prezent miejscowym zrobił Kamil Wiktorski, który był obrócony tyłem do naszej bramki i chciał bezpiecznie podać do Jakuba Szumskiego.

 

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie Maciej Małkowski, który znalazł się między stoperem a naszym bramkarzem. "Szumi" próbował sytuacyjnie wybić, jednak trafił pod nogi Mateusza Wdowiaka, który otworzył wynik. W 27. minucie kolejną okazję stworzyła sobie Sandecja. Maciej Małkowski z wielką swobodą znalazł sobie miejsce w polu karnym i bez większego zastanowienia oddał strzał pod poprzeczkę. Gdyby nie świetna parada Szumskiego pewnie padłaby druga bramka.

 

Ataki piłkarzy z Nowego Sącza trwały w najlepsze i chyba wszyscy po stronie Zagłębia czekali na zejście do szatni i lepszą grę po przerwie. W 45. minucie Kamil Wiktorski sfaulował w polu karnym Bartłomieja Dudzica. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Maciej Małkowski i bez trudu posłał futbolówkę do "sieci" uderzając w środek bramki Szumskiego. 

 

Po wyjściu na drugie 45 minut widać było w oczach Zagłębiaków chęć powrotu do walki i o punkty. Motywację szybko zgasił Dawid Szufryn, który wykorzystał dokładną wrzutkę z narożnika boiska Wojciecha Trochima i idealnie wyskoczył do główki.

 

Po tym trafieniu z trybun było słychać "po meczu". No nie do końca... błędy zawodników Zagłębia nie uszły na sucho, a gospodarze byli bezlitośni. Strzały i ciekawe akcje sosnowiczan można policzyć na palcach jednej ręki. Potężne dwa ciosy wyprowadził jeszcze Wojciech Trochim. W 69. minucie kapitalnie przyłożył wycofaną piłkę od Bartłomieja Kasprzaka i podwyższył stan na 4:0.

 

Ledwo kibice zasiedli na swoje miejsca po trafieniu i gratulacjach, a już musieli wstawać po raz kolejny. Koszmarny błąd Łukasza Matusiaka wykorzystał Wojciech Trochim, który wyszedł sam na sam i strzelił na 5:0. Wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak Bartłomiej Dudzic nie zamienił rzutu karnego w 80. minucie na gola.

 

 

 

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0)

 

1:0 Wdowiak 16’

2:0 Małkowski 45’ karny

3:0 Szufryn 47’

4:0 Trochim 69’

5:0 Trochim 71’

 

Sandecja: Gliwa - Kubań, Szufryn, Piter-Bućko, Słaby - Wdowiak Ż, Baran, Kasprzak (75’ Gałecki), Trochim (78’ Trafford), Małkowski (79’ Danek) - Dudzic.

 

Zagłębie: Szumski - Sierczyński (53’ Michalak), Wiktorski, Bogusławski, Udovićić - Matusiak (73’ Milewski), Dudek (54’ Fidziukiewicz) - Bartczak, Nowak, Pribula - Łuczak.

 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.