Robert Bujnicki zwycięzcą inauguracyjnego turnieju 1 Liga PLE Cup

10 lis 2022 Udostępnij

Za nami premierowy turniej 1 Liga PLE Cup, organizowany przez Polską Ligę Esportową i Fortuna 1 Ligę. W rozgrywkach na stadionie ŁKS-u Łódź im. Władysława Króla najlepsza okazała się Sandecja Nowy Sącz, a konkretnie Robert Bujnicki.

Za nami premierowy turniej 1 Liga PLE Cup, organizowany przez Polską Ligę Esportową i Fortuna 1 Ligę. W rozgrywkach na stadionie ŁKS-u Łódź im. Władysława Króla najlepsza okazała się Sandecja Nowy Sącz, a konkretnie Robert Bujnicki.

 

We wtorek 8 listopada odbył się inauguracyjny turniej LAN-owy 1 Liga PLE Cup. W rozgrywkach wzięło udział 12 przedstawicieli pierwszoligowych klubów, którzy reprezentowali Arkę Gdynia, Chrobry Głogów, Chojniczankę Chojnice, Górnik Łęczna. GKS Tychy. ŁKS Łódź, Ruch Chorzów, Sandecję Nowy Sącz, Skrę Częstochowa, Stal Rzeszów, Wisłę Kraków i Zagłębie Sosnowiec. 

 

Po blisko 9 godzinach rywalizacji najlepszy okazał się Robert Bujnicki z Sandecji Nowy Sącz, który w finale pokonał Aleksandra "NEURO" Pszennego z Arki Gdynia. Triumfator inauguracyjnego turnieju zgarnął na swoje konto 2500 PLN oraz bilet do rozgrywek PKO BP Ekstraklasa Games. 

 

- Długo przygotowywaliśmy się do tego, by zorganizować ten turniej, ale uważam, że wyszło nam naprawdę fajnie. Cieszę się, że kluby tak mocno się zaangażowały, a zawodnicy chwalili całe wydarzenie - mówi Kamil Zieliński, Project Manager Polskiej Ligi Esportowej. 

 

- Liczyłem, że będzie ciężko mimo, że części graczy nie znałem. Spodziewałem się, że skoro dostali się tam, to poziom będzie wysoki i wyrównany. Trzy tygodnie temu grałem w zamkniętych eliminacjach o koszulkę z podpisem Roberta Lewandowskiego i wtedy wygrałem w finale z MRN-em. Tamten sukces mnie napędził, też do tego, że wczoraj mimo trudnych spotkań i przeciwności cały czas grałem pewnie, nie było momentu zwątpienia. Potrafiłem odwrócić losy spotkania m.in. półfinałowego tak, jak kilka tygodni temu, miałem podobną sytuację z MRN-em. Jestem niezwykle szczęśliwy ze zwycięstwa - powiedział Robert Bujnicki, zawodnik Sandecji Nowy Sącz. 

 

Klasyfikacja końcowa I turnieju:

 

Robert Bujnicki (Sandecja Nowy Sącz)

Aleksander "NEURO" Pszenny (Arka Gdynia)

Marcin “mrn” Sczes (Ruch Chorzów)

 

 

W pierwszym sezonie rozgrywki 1 Liga PLE Cup obejmować będą cztery turnieje EA SPORTS FIFA 23, dwa offline i dwa online. Reprezentanci 12 pierwszoligowych klubów rywalizować będą w formule FIFA Ultimate Team na platformie PlayStation 5. Kolejne zmagania już 7 grudnia.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.