Rośnie zainteresowanie Fortuna 1 Ligą

14 lip 2023 Udostępnij

W ostatnich miesiącach Fortuna 1 Liga odnotowała skokowy wzrost popularności, a atrakcyjność rozgrywek i działalność klubów oceniane są lepiej niż w poprzednich latach. To główny wniosek z badania kibiców, którego wyniki zostały opublikowane przez Pierwszą Ligę Piłkarską.

W przyszły piątek 21 lipca startuje nowy sezon Fortuna 1 Ligi, który – zdaniem wielu kibiców i ekspertów – zapowiada się najciekawiej w ostatnich latach. Jednak już ubiegły sezon przyniósł znaczący wzrost zainteresowania rozgrywkami. Frekwencja na stadionach przekroczyła 1 mln kibiców, a skumulowana oglądalność transmisji telewizyjnych sięgnęła 8,1 mln widzów (wzrost o 40% względem sezonu 2021/2022). Łączna liczba fanów śledzących profile ligi oraz klubów w mediach społecznościowych przekracza obecnie 2,3 mln.

W badaniu kibiców przeprowadzonym w maju 2023 r. przez Pierwszą Ligę Piłkarską we współpracy z firmą Pentagon Research za atrakcyjną ligę uznało 61% kibiców (wobec 53% rok wcześniej), rodzinną 52% (47% w 2022 r.), a innowacyjną 45% (36% w 2022 r.).

W porównaniu z poprzednimi sezonami fani zdecydowanie lepiej ocenili też działalność klubów, którymi kibicują. Najwyższe noty od kibiców kluby dostały za jakość materiałów publikowanych na stronach internetowych oraz atrakcyjność treści w social mediach (w obu przypadkach ocena 4,43 w skali 1-5), a pozytywnie oceniane są również nastawienie pracowników klubów do kibiców (4,36/5) czy skala zaangażowania w akcje prospołeczne (4,29).

- Od kilku lat sprawdzamy rokrocznie nastroje kibiców, szukając przestrzeni do poprawy działalności klubów i ligi. W ostatniej edycji badania zapytaliśmy kibiców m.in. o inicjatywy, których brakuje im wokół Fortuna 1 Ligi. Fani zgłosili wiele ciekawych pomysłów, z których część będziemy chcieli wdrażać już w nadchodzącym sezonie – mówi Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Profil Kibica 1 Ligi dostępny jest do ściągnięcia na stronie rozgrywek w sekcji Raporty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.