Rewanż za jesień

24 lis 2017 Udostępnij

Ostatnią kolejkę tego roku otworzy spotkanie Stomilu Olsztyn z Chojniczanką Chojnice. W rundzie jesiennej górą byli gracze z Chojnic. Początek spotkania o 18:00.

Zespół z Olsztyna zajmuje obecnie 15 miejsce w tabeli zaplecza ekstraklasy z punktem straty do miejsca zapewniającego utrzymanie.  Niemniej jednak ma on jeszcze w zanadrzu zaległy mecz z Wigrami Suwałki (będzie dograny 30 listopada), który może polepszyć sytuację olsztynian w lidze. Stomil juz nie raz utarł nosa faworytom, a o trudnościach w zmaganiach z tą drużyną może świadczyć fakt, iż przegrywały z nimi trzy ekipy z pierwszej piątki Nice 1 Ligi – Miedź (0:2), Odra (0:2) i Stal Mielec (1:3). Kurs w Fortunie, że Stomil wygra przynajmniej jedną połowę wynosi 2.16.

 

To są jednak pojedyncze wybryki „Dumy Warmii”. Dlaczego? Otóż olsztynianie są zespołem, który w ciągu sezonu punktował najrzadziej, bo 7 razy w 17 meczach (6 wygranych i 1 remis). Do tego defensywa straciła 31 bramek w lidze, co jest najgorszym wynikiem ze wszystkich zespołów. W tygodniu doszło w Olsztynie do zmiany trenera. Posadę pierwszego trenera objął 33-letni Michał Alancewicz.

 

Chojniczanka przystępuje do spotkania z "Dumą Warmii" po remisie z beniaminkiem NIce 1 Ligi, Puszczą Niepołomice. Remis 1:1 ekipa Krzysztofa Brede wywalczyła w ostatnich sekundach meczu. Podział punktów kosztował Chojniczankę pozycję lidera.

 

Bardzo ciekawie prezentuje się historia spotkań MKS-u ze Stomilem. Drużyny grały ze sobą dziewięciokrotnie, a w tym czasie 4 razy zwyciężali chojniczanie, 3 razy olsztynianie, a 2 razy ich pojedynki kończyły się remisem. Ten w miarę wyrównany bilans może się w piątek wyrównać (w razie remisu lub zwycięstwa Stomilu) lub jeszcze bardziej przechylić na stronę Chojniczanki (w przypadku jej wygranej). W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w Chojnicach, gospodarze pewnie wygrali 3:0. Kurs w Fortunie, że dziś mecz zakończy się takim wynikiem wynosi 18.5.

 

Przypominamy, że w tej kolejce gole będą wyjątkowo cenne. Oficjalny sponsor rozgrywek firma Fortuna Zakłady Bukmacherskie za każdą bramkę, która padnie na 9 stadionach Nice 1 Ligi, zapłaci klubom po 2 000 zł. Ogólna kwota zostanie podzielona po równo na wszystkie kluby i będzie przekazana na cele dobroczynne.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.