Reprezentacja: grali zawodnicy z Fortuna 1 Ligi

13 paź 2023 Udostępnij

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi mają przerwę w związku z meczami reprezentacji narodowych. W biało-czerwonych barwach pokazało się już kilku zawodników, którzy występują na pierwszoligowych stadionach.

Reprezentacja U-21

Reprezentacja Polski U-21 towarzyskie spotkanie ze Słowacją rozegrała 12 października. Biało-czerwoni ten mecz zremisowali 2:2.

Słowacja – Polska 2:2 (2:1)

W drużynie Adama Majewskiego wystąpili: Jakub Szymański (Wisła Płock), Kasjan Lipkowski (Arka Gdynia) i Jan Biegański (Lechia Gdańsk). Szymański na boisku pojawił się w 60. minucie - podobnie, jak i Biegański. Kasjan Lipkowski po godzinie gry boisko natomiast opuścił.

17 października w Stalowej Woli reprezentacja Polski U-21 rozegra spotkanie eliminacji do mistrzostw Europy z Estonią.

Reprezentacja U-20

Reprezentacja Polski U-20 swój mecz rozegrała 13 października. Biało-czerwoni prowadzeni przez Miłosza Stępińskiego w towarzyskim spotkaniu zmierzyli się z Włochami. W tym spotkaniu Włosi triumfowali 1:0.

Włochy - Polska 1:0 (1:0)

Na boisku pojawili się: Maciej Kikolski (GKS Tychy), Kacper Duda (Wisła Kraków), Krzysztof Machowski (GKS Tychy), Antoni Kozubal (GKS Katowice), Bartosz Baranowicz (GKS Katowice), Tomasz Neugebauer (Lechia Gdańsk), Krzysztof Koton (Polonia Warszawa), Marcel Błachewicz (GKS Tychy) i Bartosz Biedrzycki (Polonia Warszawa).

Kikolski, Duda, Kozubal, Neugebauer i Błachewicz wystąpili w podstawowym składzie. Machowski, Baranowicz, Koton oraz Biedrzycki na boisko weszli z ławki rezerwowych.

Reprezentacja U-19

Reprezentacja Polski U-19 rozegrała już dwa spotkania w ramach turnieju I rundy kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy. 11 października biało-czerwoni prowadzeni przez Wojciecha Kobeszko zmierzyli się z Macedonią Północną. Polska ten mecz przegrała 0:2.

Polska – Macedonia Północna 0:2 (0:1)

W spotkaniu z Mecodnią na boisku pojawiło się trzech zawodników z Fortuna 1 Ligi: Antoni Mikułko (Lechia Gdańsk), Szymon Bartlewicz (Chrobry Głogów) i Filip Luberecki (Motor Lublin). Mikułko na boisku przebywał przez całe spotkanie. Bartlewicz na murawie zameldował się w 78. minucie. Filip Luberecki zagrał od pierwszej do 62. minuty.

W drugim spotkaniu, rozgrywanym 14 października, reprezentacja U-19 rywalizowała z Kazachstanem. Biało-czerwoni ten mecz wygrali 3:0.

Polska - Kazachstan 3:0 (2:0)

W tym meczu w polskiej drużynie narodowej zagrał Szymon Bartlewicz. Piłkarz Chrobrego Głogów na boisku pojawił się w 61. minucie.

W kolejnym meczu 17 października Polacy zmierzą się z Niemcami.

Harmonogram meczów zawodników z Fortuna 1 Ligi w pozostałych meczach reprezentacycjnych

17 października: mecz kadry U-21
17 października: mecz kadry U-19 

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.