Remis w starciu beniaminków

19 sie 2017 Udostępnij

W poprzednim sezonie jeszcze w 2 lidze oba mecze pomiędzy tymi zespołami kończyły się wynikami 1:1 i takim samym zakończyło się starcie 4. kolejki Nice 1 Ligi.

Początek meczu był udany w wykonaniu opolan, którzy byli aktywniejsi. Dwa razy szczęścia w strzałach z dystansu próbował Rafał Niziołek. Nie były one jednak zbyt groźne w odróżnieniu od trzeciej próby. W 18. minucie pomocnik uderzał z rzutu wolnego i tylko dzięki świetnej interwencji bramkarza Marcina Staniszewskiego gospodarze zawdzięczali zero po stronie strat. To była najlepsza okazja dla opolan w pierwszej połowie. Kiedy wydawało się, że zakończy się ona bezbramkowym remisem padł gol dla drużyny z Małopolski.

Na uznanie zasługiwały stałe fragmenty gry w jej wykonaniu. Z większością niebiesko-czerwoni dobrze sobie radzili, ale tuż przez przerwą po takim dośrodkowaniu świetnie interweniował Tobiasz Weinzettel. Zbił piłkę na poprzeczkę. Z dobitką pospieszył Marcin Orłowski i pewnie trafiłby do siatki, gdyby nie interwencja Vaclava Cverny. Czeski stoper sfaulował Orłowskiego i arbiter podyktował jedenastkę. Weinzettel był blisko obrony strzału pomocnika Puszczy, ale ten był bardzo mocny.

Po przerwie w opolskiej drużynie na boisku pojawili się: Szymon Skrzypczak, który zajął w miejsce w ataku i Filip Żagiel. Ten pierwszy doprowadził do wyrównania w 65. min po tym jak jeden z zawodników Puszczy zagrał piłkę ręką w polu karnym. „Skrzypa” wytrzymał próbę nerwów ze Staniszewskim i lekkim precyzyjnym strzałem w środek bramki trafił do siatki.

Kolejne akcje obu zespołów nie przyniosły zmiany wyniku. Odra dobrze prezentowała się w polu, ale pod bramką ciężko było oszukać defensywę gospodarzy. Ci za głowę złapali się natomiast w 79. minucie, gdy po strzale Marcina Stefanika piłka odbiła się od słupka.

1:0 Domański 45' (k.)

1-1 Skrzypczak 65' k.

Żółte kartki: Bartków, Domański, Orłowski – Brusiło, Maćczak, Żagiel.

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

Puszcza: Staniszewski – Bartków, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk – Ryndak (88' Żurek), Kotwica, Stefanik, Nowak (61' Uwakwe), Domański (73' Szewczyk) – Orłowski.

Odra: Weinzettel – Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk – Maćczak (46' Żagiel), Habusta, Niziołek, Wodecki (82' Nowak), Marzec (46' Skrzypczak) – Gancarczyk.