Remis w sparingu pierwszoligowców

28 cze 2017 Udostępnij

Zagłębie zremisowało mecz kontrolny z GKS-em Tychy, jednak trafienia były przedniej urody i ręce same składały się do oklasków.

Zagłębie zremisowało mecz kontrolny z GKS-em Tychy, jednak trafienia były przedniej urody i ręce same składały się do oklasków.

W sosnowieckich szeregach pojawiła się duża grupa zawodników testowanych. Kilku z nich zaprezentowało wysoki poziom i wpadło w kręg zainteresowań sztabu szkoleniowego. 

 

Środkiem pola od pierwszych minut dobrze dyrygował Tomasz Nowak i Wojciech Łuczak. Do ich doświadczenia swój talent dołożył Sebastian Milewski i wyglądało to całkiem przyjemnie dla oka. Najpierw w 24. minucie Tomasz Nowak zdecydował się na potężny strzał, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry. Chwilę później na taką samą próbę postawił Wojciech Łuczak. Pomocnik zrobił to na tyle skutecznie i mocno, że piłka przełamała ręce Rafała Dobrolińskiego.

 

Bardzo dobrze wyglądał testowany piłkarz na lewej obronie, który dobrze pracował zarówno w ofensywie jak i defensywie. Goście w pierwszej części mieli spore kłopoty żeby poważniej zagrozić bramkę strzeżoną przez Dawida Kudłę. Jeden błąd w środku pola Sebastiana Milewskiego mógł dać remis tyszanom. Jednak strzał Piotra Ćwielonga zablokował na wślizgu Arkadiusz Jędrych. 


Na drugą połowę trener pozostawił graczy testowanych i dał okazję piłkarzom z drużyny rezerw. Bardzo dobrymi wrzutkami straszył Adam Banasiak. W ostatnim sezonie zawodnik reprezentował barwy Olimpii Grudziądz. GKS wyszedł już odważniej po zmianie stron i niepokojącymi akcjami straszył Michał Fidziukiewicz. Bardzo groźna była próba byłego snajpera Zagłębia z 77 minuty. Obok niego był Arkadiusz Najemski, ale w końcowym rozrachunku zdołał strzelić z ostrego kąta. Dawid Kudła zachował czujność i nogami oddalił zagrożenie. GKS z minuty na minutę nacierał coraz mocniej - najpierw Arkadiusz Najemski wybijał z samej linii bramkowej, a później Wojciech Szumilas nie pozostawił nic do powiedzenia. Solidny strzał lewą nogą wylądował w siatce. Więcej emocji nie było i w drugim sparingu przed nowym sezonem padł remis. 

 

1:0 Łuczak 29'

1:1 Szumilas 89'Zagłębie: Kudła - Testowany (68' Wnuk), Jędrych (45' Najemski), Cichocki (45' Krzykowski), Testowany (52' Udoviczić) - Nowak (45' Banasiak), Milewski (45' Bała) - Testowany, Łuczak (45' Mularczyk), Testowany (74' Klama) - Testowany (74' Janosz). 

GKS (wyjściowy): Dobroliński - Mańka, Szywacz, Tanżyna, Grzybek - Gancarczyk, Matusiak, Szewczyk, Ćwielong, Błanik - Fidziukiewicz. 

 

">ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.