Remis Miedzi z beniaminkiem

3 lip 2017 Udostępnij

Piłkarze Miedzi Legnica w pierwszym sparingu letniego okresu przygotowawczego zmierzyli się z beniaminkiem Nice 1 Ligi Rakowem Częstochowa. Legniczanie pomimo przewagi w całym spotkaniu, zremisowali 1:1.

Miedź od pierwszych minut przejęła inicjatywę. Legniczanie starali się szybko wymieniać piłkę między sobą i stwarzać bokami boiska sytuacje bramkowe. Groźnie było już w 14. minucie kiedy to akcję Tomasza Żylińskiego zakończył minimalnie niecelnym uderzeniem Wojciech Łobodziński. W 36. minucie Miedź dopięła swego. Po uderzeniu Antkowiaka do piłki szybko dobiegł Żyliński i zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu.

 

Po przerwie Miedź ponownie przeważała, ale tylko w początkowych fragmentach gry. W końcówce to Raków złapał wiatr w skrzydła. W 50 minucie Marquitos zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego i minimalnie się pomylił. Raków odpowiedział groźną akcją, ale nie zakończoną celnym uderzeniem.

 

Miedź po raz kolejny zagroziła bramce Rakowa w 74. minucie gry, kiedy Jakub Vojtus lekko musnął piłkę noga po rzucie rożnym, a ta ponownie minimalnie minęła bramkę częstochowian. Raków w końcówce meczu stworzył jeszcze dwie dobre okazje. Najpierw w 87. minucie gry Przemysław Oziębała przegrał w sytuacji sam na sam z Kapsą. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Miedzi, Jose Embalo uderzył z powietrza i zdobył wyrównanie dla Rakowa.

 

 

 

1:0 Żyliński 36'
1:1 Embalo 90'

 

Miedź Legnica:

 

I połowa: Sapela (30' Smołuch) - Zieliński, Bozić, Bartczak, Dampc, Santana, Garguła, Żyliński, Łobodziński, Bartulović, Antkowiak.

 

II połowa: Smoluch (60' Kapsa) - Kwame, Bozić, Bartczak, Zieliński Gardzielewicz, Marquitos, Santana (70' Bartulović), Bartkowiak, Krauz, Vojtus.

 

Raków Częstochowa:

 

I połowa: Kos - Niewulis, Sołowiej, Góra, Duriska, Wójcik, Malinowski (20' Michał Bojdys), Tomalski, Mizgała, Piceluk, Czerkas.

 

II połowa:  Kos (60' Górski) - Bojdys (83' Niewulis), Boateng, Sołowiej, Wójcik (75' Tomalski), Wróbel, Oziębała, Zieliński, Hartwig (83' Góra), Papikyan (55' Ptak), Embalo.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.