Raków wizytówką Częstochowy

8 lis 2017 Udostępnij

Od wielu lat Raków działa na rzecz promocji Częstochowy. W ostatnim czasie jedno wydarzenie zostało wyeksponowane, przez co mocno rzutuje na dotychczasowej pracy Klubu. Raków, w niektórych środowiskach zaczął być kojarzony wyłącznie z przykrym incydentem, jaki miał miejsce podczas meczu z Ruchem Chorzów. Nigdy nie akceptowaliśmy wandalizmu na stadionach. Od zawsze staramy się o stworzenie przyjaznej atmosfery podczas meczów naszej drużyny.

RKS Raków Częstochowa posiada bogatą, rozwijaną od blisko 100 lat sportową tradycję. Pomimo wielu przeciwności losu udało nam się awansować do Nice 1 Ligi. Aktualnie spotkania z udziałem czerwono-niebieskich transmitowane są w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, które śledzi kilkaset tysięcy widzów. O sportowych poczynaniach Rakowa pozytywnie wypowiadają się eksperci, a także przedstawiciele ogólnopolskich mediów. Rozgrywki na poziomie I ligi są doskonałą okazją do promowania naszego miasta. Dodatkowo piłkarskie wydarzenia sportowe, realizowane dzięki Klubowi, integrują mieszkańców, przyciągają turystów, dziennikarzy i media na trybuny.

 

Dla częstochowian Raków jest jedną z najważniejszych wizytówek miasta. Od pokoleń buduje poczucie wspólnoty i sportową atmosferę wśród mieszkańców. Poprzez różne działania Klub stara się przekazywać swoim kibicom ideę fair play, a także zachęca do wspierania drużyny, niezależnie od osiąganych wyników.

 

Zależy nam na tworzeniu pozytywnej atmosfery wśród naszych kibiców poprzez promowanie właściwych zachowań i postaw prospołecznych. Działania te dotyczą podopiecznych Akademii Raków oraz dzieci i młodzieży z domów dziecka czy podopiecznych placówek wychowawczych, którzy przychodzą na nasze mecze. Staramy się zaszczepić wśród nich zdrowego ducha kibicowania i sportowej rywalizacji – mówi Janusz Żyła, prezes klubu RKS Raków.

 

Na mecze naszej drużyny przychodzą kibice z dziećmi, dla których już niedługo powstanie specjalny sektor rodzinny. Podejmujemy także działania, które sprawiają, że kibice na stadionie przy ulicy Limanowskiego czują się bezpiecznie. Starania te zostały docenione m.in. przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka podczas XVII Konferencji „Bezpieczny stadion”, który nagrodził częstochowską Policję za wzorową współpracę z naszym Klubem.

 

Pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców Wieczny Raków. Pragniemy zauważyć, że po decyzji Urzędu Miasta o rozwiązaniu umowy „na promocję miasta poprzez sport”, na kolejnym meczu z Górnikiem Łęczna panowała wzorowa atmosfera, gdzie słyszalny był doping skierowany w stronę naszej drużyny.

 

Cały czas mamy nadzieję, że nasze działania związane z propagowaniem idei pozytywnego kibicowania oraz wkład w umacnianie wizerunku Częstochowy na poziomie ogólnopolskim zostaną dostrzeżone przez Urząd Miasta, co pozwoli na odbudowanie relacji i wsparcie Klubu w osiąganiu kolejnych sukcesów. Bez względu na zaistniałą sytuację Raków był, będzie i jest wizytówką Częstochowy.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.