Raków lepszy od Wisły

29 cze 2017 Udostępnij

Raków pokonał kolejną drużynę z Lotto Ekstraklasy! Tym razem w meczu sparingowym podopieczni trenera Marka Papszuna wygrali 2:1 z Wisłą Kraków, a bramki dla nas zdobyli Przemysław Mizgała i Adam Czerkas.

W pierwszej połowie na boisko wybiegła bardzo podobna jedenastka, do tej która rozpoczęła spotkanie z Termalicą. Jedyna zmiana nastąpiła w bramce. Miejsce Mateusza Lisa zajął Mateusz Kos. Częstochowianie rozpoczęli pojedynek bez kompleksów. Co prawda pierwszy groźny atak był autorstwa naszych rywali, którzy byli bliscy szczęścia po strzale z dystansu, to z biegiem czasu nasi zawodnicy przejęli inicjatywę. Raków wynik otworzył w 20. minucie. Fytbolówka po dośrodkowaniu z prawej strony od Tomasza Wróbla dotarła do Przemysława Mizgały, a ten uderzeniem głową pokonał golkipera Białej Gwiazdy. 7. minut później było już 2:0. Szybką akcję tercetu Figiel, Malinowski, Czerkas skutecznie wykończył ten ostatni. 

 

Po zmianie stron na boisku pojawiło się 8 nowych zawodników w polu. Pozostali jedynie Rafał Figiel oraz Lukas Duriska, jednak i oni po kwadransie zostali zmienieni (Słowak ponownie pojawił się jeszcze w ostatnich fragmentach spotkania). Krakowianie byli bardzo zdeterminowani do odmiany rezultatu. Gospodarzom udało się zdobyć kontaktową bramkę, a jej autorem był Rafał Boguski (57. minuta). Wisła dążyła do wyrównania, a najlepsza okazja nadarzyła się w 72. minucie, kiedy arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Semir Stilic, ale górą był Mateusz Lis. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik już się nie zmienił i Raków ma na swoim koncie drugie zwycięstwo przed startem sezonu Nice 1 Ligi. 

 

W sobotę kolejny sprawdzian przed czerwono-niebieskimi. W Dobrzeniu Wielkim nasi piłkarze zagrają z Miedzią Legnica. 

 

 

0:1 Mizgała 21'
0:2 Czerkas 27'
1:2 Boguski 57'

 

Raków:


I połowa: Kos (Lis 36.) - Niewulis, Petrasek, Duriska, Oziębała, Malinowski, Figiel, Łabojko, Mizgała, Wróbel, Czerkas.


II połowa: Lis (zaw. testowany 6 74.) - Sołowiej, zaw. testowany 1, zaw. testowany 2, Góra, Wójcik, Tomalski, zaw. testowany 3, Piceluk, Figiel (zaw. testowany 4 61.), Duriska (zaw. testowany 5 61.)

 

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.