Raków czeka na zwycięstwo

15 wrz 2017 Udostępnij

Beniaminek z Częstochowy w dziewiątej serii gier uda się do Głogowa. Raków nie wygrał w lidze od 6 sierpnia. Teraz piłkarze Marka Papszuna zmierzą się z najlepszą defensywą ligi.

Chrobry w obecnym sezonie Nice 1 Ligi w ośmiu meczach zdobył 17 punktów: pięć zwycięstw, dwa remisy i tylko jedna porażka, co daje trzecie miejsce w tabeli. Głogowanie zdobyli dziewięć bramek i stracili cztery gole, czyli najmniej wśród wszystkich zespołów na zapleczu ekstraklasy. Kurs w Fortunie, że Raków strzeli pierwszego gola wynosi 2.16.

 

Raków Częstochowa po 8. kolejkach zajmuje 16 miejsce w tabeli. Podopieczni Marka Papszuna wygrali do tej pory tylko raz, na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 3:2. Ich bilans w lidze to jedna wygrana, dwa remisy i cztery remisy. Piłkarze beniaminka strzelili siedem bramek, a stracili jedenaście, z czego aż osiem u siebie.

 

Raków, mimo tylko jednego zwycięstwa, jest chwalony za grę. Trener Stali Mielec Zbigniew Smółka, ciesząc się ostatnio po wygranej w Częstochowie (choć dopiero po golu z rzutu wolnego w 90. minucie) i dodając tej wygranej dodatkowej jakości, mówił że "każdy wie, jak Raków dobrze gra w piłkę". Do tego wcześniej Mirosław Smyła z Odry: "graliśmy z mega-mega zorganizowanym zespołem w ofensywie i defensywie".

 

Chrobry mierzył się z Rakowem już w latach 80-tych, 90-tych, później po roku 2000. Były już 3:3 czy 6:7 po karnych w pucharze. Zespół z Głogowa miał okazję poznać nowy projekt częstochowskiej piłki w styczniowym sparingu. Wygrał 1:0 po golu samobójczym i trzeba przyznać, że grało mu się ciężko. Kurs w Fortunie, na przedział bramek 0-1 w sobotę wynosi 3.05.  ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.