Raków Częstochowa – Wigry Suwałki 0:1

31 mar 2018 Udostępnij

W meczu 24. kolejki Nice 1 Ligi Raków Częstochowa przegrał z Wigrami Suwałki 0:1. Goście bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry.

W pierwszym kwadransie goście grali bardzo wysoko starając się przejąć piłkę już pod polem karnym Rakowa. Taka postawa na początku sprawiła czerwono-niebieskim problemy, jednak z czasem sytuacja na placu gry się wyrównała, a częstochowianie zaczęli sobie stwarzać okazje do zdobycia gola. Najlepszą Raków miał w 29. minucie, kiedy futbolówka po uderzeniu głową przez Artema Rakhmanova trafiła w słupek. Sytuacje mieli także Zachara i Wójcik, ale  zawodnicy beniaminka nie potrafili ich sfinalizować.

 

Po zmianie stron Raków częściej przebywał na połowie rywali, jednak szczelna defensywa Wigier nie pozwalała na wiele częstochowianom. W 65. minucie Malinowski podał do Oziębały, ale uderzenie zawodnika gospodarzy zostało w ostatniej chwili zablokowane. 

 

Goście w drugich trzech kwadransach nastawili się na kontrataki i w doliczonym czasie gry to przyniosło efekt. W sytuacji sam na sam z Jakubem Szumskim znalazł się Patryk Klimala, który nie dał szans golkiperowi. Raków miał jeszcze szansę na wyrównanie, ale po uderzeniu Radwańskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w mur. Ostatecznie to goście rzutem na taśmę wywożą z Częstochowy komplet punktów.

 

RKS Raków Częstochowa – Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

 

0:1 Klimala 90'

 

Sędziował: Łukasz Szczech (Kobyłka).

Żółte kartki: Radwański – Obst, Bogusz, Radecki, Jurkowski.

Widzów: 2832.

 

RKS Raków: Szumski - Rakhmanov, Góra, Niewulis, Figiel, Radwański, Oziębała (68' Łabojko), Formella (76' Czerkas), Wójcik (64' Mondek), Malinowski, Zachara.

 

Wigry Suwałki: Zoch - Remisz, Żyro, Klimala (90' Piekarski), Radecki, Bogusz (81' Kwaśniewski), Rybicki, Spychała, Pylypchuk (68' Iorga), Gąska, Obst.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.