Raków Częstochowa – Odra Opole 0:0

5 kwi 2018 Udostępnij

W zaległym meczu 22. kolejki Nice 1 Ligi Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował z Odrą Opole.

Środowa konfrontacja, która odbyła się przy sztucznym świetle, była pierwszym meczem Rakowa u siebie w tym roku. Na trybunach zasiadło cztery tysiące widzów.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi Rakowa. To czerwono-niebiescy częściej przebywali na połowie rywali, ale obrona ekipy z Opola była bardzo szczelna. Najlepsze okazje w pierwszej połowie obie drużyny miały w okolicach 30. minuty spotkania. Najpierw uderzał Marcin Wodecki, ale futbolówka, która w pierwszej fazie wydawało się, że zmierzała w okienko bramki strzeżonej przez Jakuba Szumskiego, ostatecznie minimalnie wyszła za pole gry. W odpowiedzi Dariusz Formella starał się wykorzystać fakt iż z bramki wyszedł Mateusz Kuchta, ale ostatecznie pomocnik Rakowa nie zdołał skierować futbolówki do siatki. 

 

Po zmianie stron Raków nadal starał się budować akcje pozycyjnie, a goście szukali swoich szans w kontratakach. Odra najbliżej szczęścia była w 62. minucie, kiedy po szybkiej akcji znowu uderzał Wodecki, jednak i tym razem piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. Z kolei po stronie Rakowa swoje okazje mieli Mateusz Zachara, Hubert Tomalski i Adam Czerkas. Duża w tym zasługa bardzo aktywnego tego dnia Dariusza Formelli, który kombinacyjnymi zagraniami próbował sforsować szyki obronne rywali. Ostatecznie jednak w środowym meczu żaden z bramkarzy nie skapitulował.

 

RKS Raków Częstochowa - Odra Opole 0:0 (0:0)

 

Żółte kartki: Góra, Mondek - Ledecky, Bonecki, Niziołek.

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

Widzów: 4000.

 

Raków: Szumski - Góra, Niewulis, Rakhmanov (71' Łabojko), Mondek, Tomalski, Radwański, Figiel, Malinowski, Formella (80' Embalo), Zachara (64' Czerkas). 

 

Odra: Kuchta - Kowalski, Niziołek (85' Peroński), Trznadel, Mikinic (79' Marzec), Bonecki, Ledecky (69' Gancarczyk), Habusta, Winiarczyk, Bodzioch, Wodecki.


 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.