Raków Częstochowa – ŁKS Łódź w Polsacie Sport News

24 paź 2018 Udostępnij

W ramach zaległej, czternastej kolejki Fortuna 1 Ligi naprzeciw siebie staną Raków Częstochowa i ŁKS Łódź. Czy aktualny lider przełamie się po dwóch meczach bez zwycięstwa? Czy beniaminkowi uda się podtrzymać fenomenalną dyspozycję na zapleczu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej? Transmisja meczu Raków Częstochowa – ŁKS Łódź w Polsacie Sport News.

Po czternastu dotychczasowych seriach gier Raków piastuje funkcję lidera z dorobkiem 29 punktów. Tuż za nim plasują się Sandecja Nowy Sącz (27 pkt) i ŁKS Łódź (24). Łodzianie poczynają sobie w Fortuna 1 Lidze nadspodziewanie dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w sezonie 2013/2014 występowali na piątym poziomie rozgrywkowym. Dzięki dwóm zwycięstwom z rzędu nad Wigrami Suwałki (2:1) oraz innym z beniaminków - GKS Jastrzębie (2:0) - podopiecznym Kazimierza Moskala udało się wskoczyć na podium i zgłosić jednoznaczne aspiracje do walki o awans.

 

Mimo dwóch bezbramkowych remisów z rzędu Raków nadal okupuje pierwsze miejsce w tabeli i dotychczasowe poczynania podopiecznych Marka Papszuna należy ocenić bardzo pozytywnie. Spotkanie z ŁKS będzie z pewnością dla nich ważnym sprawdzianem i pozwoli odpowiedzieć na pytania odnośnie aktualnej formy - jeżeli gospodarze wyjdą z tej konfrontacji obronną ręką, to zdementują plotki o ewentualnej zadyszce i wykonają kolejny krok, by utrzymać pozycję lidera do końca rundy (jej koniec nastąpi 2 grudnia).

 

Najlepszymi strzelcami w ekipie Rakowa są Szymon Lewicki, Sebastian Musiolik i Miłosz Szczepański, którzy strzelili w tym sezonie po trzy gole, czyli tyle samo ile mają na swoim koncie dwaj najskuteczniejsi zawodnicy ŁKS - Rafał Kujawa i Maksymilian Rozwandowicz. Największą armatą w talii trenera Moskala jest z kolei Patryk Bryła (4 trafienia).

 

Oba kluby łączy osoba napastnika Rakowa - Adama Czerkasa - który w sezonie 2008/2009 reprezentował barwy ŁKS i na przestrzeni dwudziestu meczów strzelił wówczas trzy gole. Jego klubowym kolegą był wtedy obecny zawodnik "Rycerzy Wiosny" Rafał Kujawa.

 

Dotychczasowy bilans meczów bezpośrednich zdecydowanie przemawia na korzyść ŁKS, który wyszedł zwycięsko z pięciu spotkań i tylko raz musiał uznać wyższość częstochowian. Dwukrotnie padł remis. Ostatni mecz obie ekipy zagrały w sezonie 1997/1998 i wówczas również lepsi okazali się łodzianie.

 

Środowy mecz Raków Częstochowa – ŁKS Łódź poprowadzi Łukasz Bednarek z Koszalina. Dla 36-letniego arbitra będzie to pierwsze spotkanie ŁKS-u i Rakowa, które poprowadzi w tym sezonie.

 

Transmisja meczu Raków Częstochowa - ŁKS Łódź od godziny 16.45 w Polsacie Sport News. Komentują Mariusz Hawryszczuk i Janusz Kudyba.

 

 

Przypominamy, że trwa akcja #FortunaGdyPełnaTrybuna. Za każdego kibica, który między 19 a 28 października przyjdzie na mecz rozgrywany w ramach Fortuna 1 Ligi bukmacher przekaże złotówkę na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, zajmującej się spełnianiem marzeń ciężko chorych najmłodszych.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.