Przed meczem z Zagłębiem zagrają niepełnosprawni

12 maj 2017 Udostępnij

KKN Miedź Legnica, Miedź Legnica S.A. oraz Urząd Miasta Legnica zapraszają kibiców na turniej drużyn złożonych z osób niepełnosprawnych, który odbędzie się w piątek przed meczem NICE I ligi pomiędzy Miedzią Legnica i Zagłębiem Sosnowiec. Niepełnosprawni rozegrają własny turniej na boisku sztucznym przy ul. Hetmańskiej.

Piątkowy turniej KKN Miedź jest kontynuacją ostatniego spotkania drużyn złożonych z niepełnosprawnych graczy, które miało miejsce w hali przy ul. Lotniczej. W zmaganiach weźmie udział siedem zespołów, które będą walczyć o możliwość wyprowadzenia zawodników na murawę legnickiego stadionu podczas spotkania Miedź – Zagłębie.

 

– Eskortę meczową z Zagłębiem stworzą osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Wałbrzycha, Opolnicy, Szarocina, Złotoryi, Chojnowa, Milicza i Legnicy.  Będą to uczestnicy turnieju piłkarskiego KKN Miedź Legnica Cup, który odbędzie się na boisku bocznym przed meczem Nice 1 Ligi – mówi Wiktor Czepułkowski prezes legnickiego KKN.

 

Turniej zaplanowano w godzinach od 14:30 – 17:30.  Wiktor Czepułkowski nie ukrywa, że chciałby aby turniej nie był jednorazową inicjatywą. W związku z tym zaprasza wszystkich chętnych do kibicowania.

 

– Celem tych zawodów jest integracja i aktywizacja środowiska osób niepełnosprawnych intelektualnie. KKN Miedź planuje by turniej niepełnosprawnych piłkarzy, stał się imprezą cykliczną rozgrywaną dwa razy do roku. Uważam, że wpisuje się on w działania naszego klubu na rzecz osób niepełnosprawnych. W związku z tym liczę na Państwa aprobatę – dodaje prezes KKN Miedź Legnica.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.