Przełamanie Zagłębia

14 sie 2017 Udostępnij

Zagłębiacy przed starciem z Pogonią mieli w nogach 120 minut czwartkowego meczu z Koroną Kielce, jednak na boisku nie pokazali zmęczenia. Z upływem czasu całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia i zasłużenie wygrali 1:0, choć zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.

Od pierwszych minut to Pogoń ruszyła do ataku posyłając dalekie piłki na siedleckich ofensorów. Nie przyniosło to wiele, a w 4. minucie to Zagłębie miało okazję na gola. Szymon Lewicki z ostrego kąta nie trafił ostatecznie w światło bramki. Po kwadransie dał o sobie znać Dariusz Zjawiński, który próbował po rykoszecie pokonać Dawida Kudłę. W 23. minucie Zjawiński po podaniu Pawła Garygi mógł ponownie pokusić się o trafienie dla biało-niebieskich, lecz z kilku metrów nie pokonał golkipera gospodarzy.

Kilkanaście minut później bramce Krystiana Stępniowskiego zagroził znany w Siedlcach Konrad Wrzesiński, lecz sytuacje wyjaśnili defensorzy Pogoni. W 38. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Lewą stroną przedarł się Žarko Udovičić, który dograł do Lewickiego, a ten dał prowadzenie swojemu zespołowi. Gol dla Zagłębia nieco podciął skrzydła Pogonistom, którzy do przerwy nie potrafili zagrozić bramce Kudły.

W drugą połowę lepiej weszli miejscowi, którzy po pierwszej odsłonie osiągnęli korzystny rezultat. Szansy na podwyższenie wyniku szukał Adam Banasiak, lecz strzelił nad bramką. W 55. minucie główkował Zjawiński i znów zabrakło siedleckiemu napastnikowi dokładności. Po ciężkim początku dla biało-niebieskich, po kilkunastu minutach siedlczanie znów zaczęli atakować przeciwników, jednak ich ataki kończyły się przeważnie w okolicy 30 metra.

W 67. minucie Lewicki znalazł się w sytuacji strzeleckiej i na szczęście dla siedleckiego zespołu trafił w słupek. Za moment strzelał Wrzesiński – obok bramki. Ze strony Pogoni odpowiedział Grzegorz Tomasiewicz, lecz z uderzeniem filigranowego pomocnika poradził sobie Kudła. W 85. minucie na bramkę Pogoni groźnie, ale zarazem nieskutecznie uderzał Wojciech Łuczak. W ostatnich sekundach spotkania szansę dla Pogoni miał jeszcze rezerwowy Seiya Kitano, jednak jego strzał został zablokowany i po chwili arbiter zakończył spotkanie.

1:0 Lewicki 38'

Żółte kartki: Nowak.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Zagłębie: Kudła - Sulewski, Cichocki, Jędrych, Udovicić - Makowski, Nowak - Wrzesiński (70' Łuczak), Banasiak (82' Najemski), Nawotka (88' Mularczyk) - Lewicki.

Pogoń: Stępinowski - Wichtowski, Żyto, Czarnecki, Ratajczak, Garyga (69' Kitano), Polkowski (86' Szrek), Jegliński, Tomasiewicz, Bajdur (69' Paluchowski), Zjawiński.