Przełamać wyjazdową niemoc

15 wrz 2017 Udostępnij

Emocje po meczu z GKS-em Katowice jeszcze nie opadły, a Stadion Ludowy w Sosnowcu czekają kolejne emocje. Tym razem na południe przyjedzie Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka Rywal, który w ostatnim czasie zwyczajnie nam nie leżał ekipie Zagłębia. W obecnym sezonie zespół z Chojnic przeplat bardzo dobre spotkania z dość przeciętnymi. Po 8. kolejkach drużyna z województwa pomorskiego zajmuje czwartą lokatę w tabeli z dorobkiem piętnastu punktów. Piłkarze Chojniczanki w rozgrywanym sezonie trafiali do sieci przeciwnika szesnaście razy, tracąc przy tym osiem bramek, a więc do tej pory są oni najbardziej bramkostrzelną ekipą w lidze. 


Zagłębie Sosnowiec z Chojniczanką w walce o ligowe punkty mierzyło się do tej pory dziesięciokrotnie. Bilans spotkań wygranych jest na gości. Chojnice pięć razy sięgały po pełną pule punktów, dwa razy padł remis, a tylko trzy mecze padły łupem sosnowiczan i było już to dość dawno. 


W ostatnim sezonie obie ekipy mierzyły się dwa razy, zawody w Chojnicach, jak i w Sosnowcu, kończyły się remisami, chociaż emocji nie brakowało. Na inaugurację ligi padł remis 2:2, mimo iż Zagłębie prowadziło po pierwszej połowie. Kurs w Fortunie, że gospodarze będą schodzić do szatni prowadząc wynosi 2.82. W rundzie rewanżowej w Sosnowcu również mecz zakończył się podziałem punktów i wynikiem 1:1. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą bramkę wynosi 1.72.  


Ostatnie zwycięstwo sosnowiczanie przeciwko Chojniczance zanotowali w sezonie 2015/16, wówczas na Stadionie Ludowym podopieczni trenera Artura Derbina zgarnęli trzy punkty wygrywając 2:1. Wszystkie trzy gole zostały zdobyte w pierwszej połowie, autorami byli: Łukasz Matusiak oraz Michał Fidziukiewicz, natomiast dla Chojnic trafił świętujący ostatnio swój jubileusz Paweł Zawistowski, który dla klubu tego rozegrał już 101 spotkań.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.