Profil kibica Fortuna 1 Ligi

15 lip 2021 Udostępnij

Przedstawiamy profil kibica Fortuna 1 Ligi – edycja 2021 (badanie realizowane w kwietniu 2021 roku), który opowiada o tym, kim są sympatycy rozgrywek, jak ich zaangażowanie przekłada się na frekwencję, oglądalność oraz aktywność w mediach społecznościowych oraz jak postrzegają oni działalność klubów oraz ligi.

Większość informacji zawartych w raporcie pochodzi z badania opinii, które przeprowadzone zostało we współpracy z firmą Sport Analytics. Ze względu na obostrzenia pandemiczne badanie przeprowadzono za pomocą ankiety w wersji online. Link do ankiety został opublikowany w mediach społecznościowych Fortuna 1 Ligi oraz wszystkich klubów biorących udział w rozgrywkach. W badaniu wzięło udział łącznie 8545 respondentów, lecz w ostatecznej analizie wzięto pod uwagę odpowiedzi 7069 kibiców. Zgodnie z konwencją statystyczną usunięto wartości odstające (przypadkowe i nierealne).

 

Po przeanalizowaniu danych otrzymaliśmy profil demograficzny kibica, który jest mężczyzną w wieku 24 - 44 lat z wykształceniem średnim bądź wyższym, a także jest pracownikiem średniego szczebla. 87% ankietowanych uważa, że ich klub pełni ważną rolę w lokalnym społeczeństwie, a także że Fortuna 1 Liga jest nieprzewidywalną ligą. 71% kibiców odpowiedziało, że wyniki ich klubu są ważniejsze od rezultatów osiąganych przez reprezentację Polski. Ponad połowa respondentów zna hashtag #PierwszaLigaStylZycia, który od kilku lat istnieje w mediach społecznościowych i jest charakterystyczny dla Fortuna 1 Ligi. 

 

Co ciekawe, 70% kibiców odpowiedziało, że ich zainteresowanie rozgrywkami nie uległo zmianie w czasie pandemii, a 68% osób deklaruje, że ich częstotliwość pojawiania się na stadionach nie zmieni się. 24% fanów zadeklarowało, że będą wspierać swoją drużynę z trybun częściej niż przed pandemią. 

 

Pierwsza Liga Piłkarska planuje regularnie powtarzać badanie, tak aby wsłuchać się w głos kibiców i uzyskać informacje niezbędne do poprawy funkcjonowania ligi oraz poszczególnych klubów.

 

Cały raport dostępny jest TUTAJ.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.