Pro Junior System: Sandecja na czele

14 gru 2019 Udostępnij

To już czwarty sezon, podczas którego obowiązuje na zapleczu polskiej piłki Pro Junior System. Po 20. kolejkach Fortuna 1 Ligi na czele tej klasyfikacji znajduje się Sandecja Nowy Sącz, a podium uzupełniają Wigry Suwałki i GKS Tychy. Co ciekawe, jeden z młodzieżowców już w grudniu został sprzedany do klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej!

Przypominijmy, jakie zasady obowiązują w programie Pro Junior System. Punkty mogą zdobywać młodzieżowcy, którzy posiadają obywatelstwo polskie i którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończą 21. rok życia lub są młodsi.

 

Co ważne, dodatkowo premiowani są wychowankowie, czyli piłkarze, którzy są zarejestrowani w klubie, z przerwami lub nie przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia i 21. rokiem życia. Wszystkie kryteria opisujące program PJS dostępne są TUTAJ.

 

Przed rokiem Sandecja Nowy Sącz otarła się o miejsce gwarantujące premię finansową w rankingu Pro Junior System. Teraz w klubie od początku rozgrywek postawili na młodych zawodników i to właśnie klub z Nowego Sącza jest liderem w klasyfikacji PJS. Duża w tym zasługa przede wszystkim dwóch zawodników - Daniela Bielicy i Radosława Kanacha, którzy na swoim koncie mają rozegranych łącznie ponad 3 tysiące minut. W Sandecji podwójnie punktuje z kolei Kamil Ogorzały, który klasyfikowany jest jako wychowanek. Autor 2 goli w tym sezonie spędził na boisku blisko 500 minut. 

 

Podobnie jak rok temu w Wigrach Suwałki wystąpiło w tym sezonie sporo młodzieżowców. 8 zawodników spełniających kryteria Pro Junior System zameldowało się na boisku, ale na razie do punktacji wlicza się tylko 5 z nich. Najwięcej minut na boisku spędził Konrad Matuszewski, ale punktowali także Szymon Łapiński, Michał Król, Michał Ozga i Paweł Gierach. Z kolei Oskar Furst, Bartosz Olszewski i Bartosz Gużewski zagrali jeszcze zbyt mało, aby wliczać się do klasyfikacji. 

 

Sandecja i Wigry to drużyny, które wypracowały dość dużą przewagę nad pozostałymi drużynami. Podium zamyka GKS Tychy, które bardzo dobrze punktuje dzięki swoim wychowankom. Minuty Dominika Połapa i Kacpra Piątka liczą się podwójnie. Podobnie będzie w przypadku Dawida Kasprzyka i Aleksandra Biegańskiego, którzy na ten moment rozegrali jednak za mało minut.

 

Kolejne miejsca, które zostaną nagrodzone finansową zajmują PGE Stal Mielec, Warta Poznań, GKS Jastrzębie i Stomil Olsztyn. Z kolei do grupy pościgowej można zaliczyć Podbeskidzie, Puszczę Niepołomice, czy GKS Bełchatów. Wydaje się, że reszta drużyn na ten moment ma za dużą stratę, aby myśleć o skutecznej rywalizacji w rankingu Pro Junior System.

 

Podczas 20. kolejek Fortuna 1 Ligi na boiskach zameldowało się 83 młodzieżowców, co jest lepszym wynikiem niż przed rokiem. Wówczas na placu gry pojawiło się 73 takich zawodników. Najwięcej minut jesienią zebrał Łukasz Norkowski z GKS Jastrzębie. 19 spotkań na swoim koncie mają natomiast Patryk Makuch z Miedzi Legnica, Konrad Sieracki z Podbeskidzia oraz Daniel Bielica i Radosław Kanach z Sandecji Nowy Sącz. Co ciekawe, już w grudniu jeden z młodzieżowców - Dawid Kocyła z GKS-u Bełchatow przeniósł się do ekstraklasowej Wisły Płock. Ofensywny zawodnik beniaminka Fortuna 1 Ligi był najmłodszym, a także najskuteczniejszym strzelcem w rozgrywkach. 

 

Dzięki Pro Junior System klub może zarobić nawet 1 600 000 złotych. Łącznie na nagrody dla klubów Fortuna 1 Ligi Polski Związek Piłki Nożnej przeznaczył 6 milionów złotych, a premiowanych jest 7 pierwszych pozycji. 

 

Pełna klasyfikacja Pro Junior System dostępna jest TUTAJZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.